אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בוני התיכון השלימה בוני התיכון גיוס כולל של כ-45 מיליון שקל צילום: shutterstock

בוני התיכון השלימה בוני התיכון גיוס כולל של כ-45 מיליון שקל

חברת הנדל"ן למגורים ביצעה את הגיוס באמצעות הנפקה של סדרת אג"ח חדשה

21.10.2013, 16:54 | כלכליסט
חברת הנדל"ן למגורים בוני התיכון הודיעה היום (ב') כי השלימה הנפקה ציבורית של איגרות חוב. בשלב המוסדי של ההנפקה, נרשמו ביקושי יתר בהיקף של כ-60 מיליון שקל. בסך הכל, השלימה בוני התיכון גיוס כולל של כ-45 מיליון שקל.

בוני התיכון ביצעה את הגיוס באמצעות הנפקה של סדרת אג"ח חדשה (סדרה ו'), המדורגת "Baa1 - אופק שלילי" על ידי חברת הדירוג מידרוג. איגרות החוב המונפקות הן אג"ח "סטרייט" שקליות, בלתי צמודות, והן עומדות לפירעון במהלך השנים 2016 - 2018 בחמישה תשלומים חצי-שנתיים לא שווים.

 , צילום: shuttrstock צילום: shuttrstock  , צילום: shuttrstock

המח"מ (משך חיים ממוצע) של איגרות החוב עומד על שלוש שנים, והריבית שנקבעה במכרז ההנפקה הנומינלית היא 7.25%, בהשוואה לריבית מקסימאלית בשיעור של 8.25% שהציעה החברה למשקיעים. איגרות החוב מובטחות בשעבודים שונים, ומגובות באמות מידה פיננסיות שונות.

את ההנפקה הוביל קונסורציום חתמים בראשות פועלים-אי.בי.אי, רוסאריו קפיטל ויאיר קפיטל.

"אנו מודים למשקיעים על הבעת האמון בבוני התיכון, בהנהלתה ובפעילותה, אמון המשתקף בהיקפי הביקושים שנרשמו בהנפקה", מסר עמי פרץ, בעל השליטה ומנכ"ל בוני התיכון. "ההנפקה הינה חלק מתהליך מובנה של החברה לפיתוח פעילותה העסקית של בוני התיכון".

סדרות האג"ח של בוני התיכון נסחרות כיום בתשואות יחסית נמוכות, המשקפות את אמון המחזיקות ביכולת החברה להחזיר את החוב: סדרה ד' נסחרת בתשואה של 3.7%, סדרה ה' בתשואה של 4.6%, וסדרה י"ז ב-4%.

החברה היזמית בוני התיכון מקימה בימים אלה כמה אלפי יחידות דיור ברחבי הארץ בפרויקטים: " Top התיכון" במתחם עיר ימים ו-" Top אגמים" בשכונת אגמים בנתניה, " Top Family" בכפר סבא ," Top טאוור" בפתח תקווה, "Top ספורט" בחולון, "Sea Park" בבת ים, "TOP השרון" בהוד השרון, ו-" Top ארנונה" בירושלים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות