אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל ג'יי.פי.מורגן: "אנחנו מנסים לפתור את המצב" צילום: בלומברג

מנכ"ל ג'יי.פי.מורגן: "אנחנו מנסים לפתור את המצב"

תגובתו של ג'יימי דיימון יו"ר ומנכ"ל הבנק לדיווחים בנוגע להסדר עקרוני עם הרשויות האמריקאיות, במסגרתו ישלם קנס של 13 מיליארד דולר

21.10.2013, 18:28 | סוכנויות הידיעות
"אנחנו מנסים לפתור את המצב", זו תגובתו של ג'יימי דיימון יו"ר ומנכ"ל ג'יי.פי.מורגןלדיווחים בנוגע לכך שהבנק הגיע להסדר עקרוני עם הרשויות האמריקאיות, במסגרתו ישלם קנס שיא של 13 מיליארד דולר בגין מכירה לא הולמת של אג"ח מגובות משכנתאות בימי המשבר הפיננסי.

קראו עוד בכלכליסט

"אני פשוט כל כך גאה בחברה הזו. זה הדבר הראשון שאני חושב עליו בכל בוקר כשאני מתעורר", אמר בראיון ל-CNBC "כ-260 אלף אנשים ברחבי העולם עושים עבודה מעולה עבור הלקוחות שלנו. אנחנו מרחיבים את נתח השוק שלנו ופשוט עושים דברים מעולים. אנחנו מנסים לשים את הבעיות שלנו מאחורינו".

בתשובה לשאלה על האפשרות שיוגש בהמשך כתב אישום נגד הבנק, השיב דיימון: "אנחנו מתכוונים לפתור כל בעיה בצורה הטובה ביותר שנוכל, ואז אנחנו מתכוונים להתקדם ולשרת את הלקוחות שלנו".

 

 

 , צילום: איי אף פי צילום: איי אף פי  , צילום: איי אף פי

 

הסיכום על גובה הפיצויים הושג אתמול בשיחת טלפון בין מנכ"ל ויו"ר ג'יי.פי מורגן ג'יימי דיימון לבין התובע הכללי של ארה"ב אריק הולדר וסגנו טוני ווסט. סכום הפיצויים שעליו הוסכם גבוה מההערכות המוקדמות, שנעו סביב 11 מיליארד דולר.

 

העובדה כי החקירה תימשך חרף ההסדר בין התובע לבין ג'יי.פי מורגן מתמיהה במיוחד לנוכח הסכום הגבוה שצפוי הבנק לשלם. ואולם, נראה שסירובו העיקש של הולדר שלא להסתפק רק בקנס כספי לבנק, אלא גם בבדיקת האחריות האישית של הבנקאים הבכירים בו היא שהכריעה את הכף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות