אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"נטל הביטחון לא מאפשר להפנות משאבים לצמיחה" צילום: עמית שעל

"נטל הביטחון לא מאפשר להפנות משאבים לצמיחה"

הממונה על התקציבים במשרד האוצר אמיר לוי אמר היום שעם ישראל עדיין חי על חרבו, וכי יש לצרף את הערבים והחרדים למשחק הכלכלי

21.10.2013, 21:38 | אמנון אטד

"כדי שהמשק ימשיך לצמוח צריך לשמור על אחריות תקציבית, כפי שפעלה הממשלה בקיץ האחרון בעת אישור התקציב הדו־שנתי", כך אמר היום (ב') הממונה על התקציבים באוצר אמיר לוי ביום העיון השנתי של אגף התקציבים לזכר עובדי האגף שנפלו במלחמת יום הכיפורים.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי לוי, אנחנו עדיין עם שחי על חרבו ונטל הביטחון עדיין כבד. "חלקה של ההוצאה הביטחונית בתקציב אינו מאפשר לנו להפנות מספיק משאבים כפי שהיינו רוצים לפעילויות של צמיחה", אמר, וכדי להסביר את דבריו ציטט דברים שאמר דוד בן־גוריון ב־1952 ולפיהם "ביטחון הוא לא רק צבא".

לדברי לוי, הבנה זו עדיין מהווה חלק חלש בכלכלה הישראלית, ולאגף התקציבים יש אתגר גדול בתחום זה.

"אנחנו עדיין נמצאים בחוב ממשלתי וגירעון תקציבי גדולים, ויש לנו אתגר גדול להמשיך במגמה של צמצום שלהם כדי שנוכל להיות עם משק בריא וצומח", אמר לוי.

אמיר לוי. "יש לנו אתגר גדול להמשיך לצמצם את החוב הממשלתי ואת הגירעון", צילום: קובי גדעון, לע"מ אמיר לוי. "יש לנו אתגר גדול להמשיך לצמצם את החוב הממשלתי ואת הגירעון" | צילום: קובי גדעון, לע"מ אמיר לוי. "יש לנו אתגר גדול להמשיך לצמצם את החוב הממשלתי ואת הגירעון", צילום: קובי גדעון, לע"מ

בהמשך דבריו מנה הממונה על התקציבים את הבעיות העיקריות של המשק: רמת ריכוזיות גבוהה, נטל מס גבוה ואוכלוסייה מזדקנת.

לדבריו, יש בישראל אוכלוסייה של יותר ממיליון ערבים וחרדים שאינה נמצאת במשחק הכלכלי. "ניתן לקחת את אותה אוכלוסייה", אמר לוי, "ועם הפוטנציאל הגלום בה ליצור בעצם עלייה נוספת, בדומה לגל העלייה הגדול שהגיע לארץ בתחילת שנות התשעים ממדינות חבר העמים לשעבר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות