אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טבע עדיין מממנת משרד למנכ"ל לשעבר שפרש לפני כשנה וחצי צילום: עמית שעל

טבע עדיין מממנת משרד למנכ"ל לשעבר שפרש לפני כשנה וחצי

בדו"ח השנתי המורחב של החברה נכתב כי היקף התגמולים שהיא שילמה ב־2012 לחמשת בכירי החברה שעזבו אותה במהלך השנה, ובהם ינאי, הסתכם ב־14.7 מיליון דולר

22.10.2013, 08:27 | ניר צליק

מנכ"ל טבע לשעבר שלמה ינאי עזב את לשכתו בפתח תקווה במאי 2012, אולם על פי הסכם ההעסקה שלו החברה ממשיכה לשלם לו על משרד אחר במגדל אלקטרה בתל אביב למשך תקופה שנעה בין שנה וחצי לשנתיים. עלות אחזקת המשרד מסתכמת בעשרות אלפי שקלים בשנה.

קראו עוד בכלכליסט

החוזה עם ינאי קובע כי הוא ממשיך לשמש כיועץ לחברה, ובשל כך הוא זכאי למשרד. ינאי אינו חריג בהיבט זה בטבע, כאשר גם ישראל מקוב, המנכ"ל שקדם לו, זכה למשרד אישי אחרי שעזב את התפקיד.

בניין אלקטרה בת"א, צילום: יובל חן בניין אלקטרה בת"א | צילום: יובל חן בניין אלקטרה בת"א, צילום: יובל חן

היקף מצנח הזהב שקיבל ינאי עם עזיבתו מעולם לא נחשף, היות שטבע נמנעה לאורך השנים לפרסם את שכר בכיריה בפומבי. זאת מאחר שהיא מפרסמת את דו"חותיה על פי דיני החוק הנהוגים בארצות הברית. עם זאת בדו"ח השנתי המורחב של החברה נכתב כי היקף התגמולים שהיא שילמה ב־2012 לחמשת בכירי החברה שעזבו אותה במהלך השנה, ובהם ינאי, הסתכם ב־14.7 מיליון דולר.

בחודש יוני טבע נדרשה לחשוף את שכר המנכ"ל שלה בעקבות תיקון 20 לחוק החברות. במקביל הושגה פשרה בתביעה שהוגשה כנגדה על ידי פרופ' שרון חנס ופרופ' אהוד קמר, בטענה כי החברה מנצלת פרצה בחוק השמורה לחברות הנסחרות במקביל בארצות הברית ובישראל כדי לא לפרסם את השכר של יתר בכיריה. במסגרת הפשרה, טבע תפרסם את שכר בכיריה בהווה ובעתיד, אך לא תפרסם את שכר בכיריה בעבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות