אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הושג רק שליש מיעד הגבייה של חוק הרווחים הכלואים צילום: אלכס קולמויסקי

הושג רק שליש מיעד הגבייה של חוק הרווחים הכלואים

רשות המסים גבתה עד כה כמיליארד שקל בלבד מהרווחים הכלואים, אף שהאוצר קבע יעד של 3 מיליארד שקל השנה

22.10.2013, 08:34 | ניר צליק

רשות המסים גבתה עד כה כמיליארד שקל בלבד מהרווחים הכלואים, אף שהיעד שמשרד האוצר קבע בתקציב 2013 עמד על 3 מיליארד שקל. הטבת המס צפויה להסתיים בעוד כשבועיים. 

קראו עוד בכלכליסט

הרווחים הכלואים נוצרו בשל סעיף בחוק עידוד השקעות הון שהיה בתוקף עד 2011, ואפשר לחברות ליהנות ממס חברות מופחת על רווחיהן, כל עוד הם לא מחולקים כדיבידנדים. הסעיף הביא לכך שהחברות צברו רווחים שלהן ונמנעו מלחלק אותם כדיבידנד, וההערכה היא שאצל חברות היצוא הגדולות הצטברו רווחים כלואים בשווי 120 מיליארד שקל. במסגרת השינויים בחוק ב־2011 בוטל הסעיף שאפשר לחברות לצבור את רווחיהן ללא תשלום מס, והטבת המס ניתנה בכל מקרה, ללא קשר אם הרווח חולק או לא.

יובל שטייניץ ויאיר לפיד, צילום: אלכס קולומויסקי יובל שטייניץ ויאיר לפיד | צילום: אלכס קולומויסקי יובל שטייניץ ויאיר לפיד, צילום: אלכס קולומויסקי

בשל מצוקת ההכנסות ממסים החליט שר האוצר הקודם יובל שטייניץ לאפשר לחברות לחלק רווחים עד 11 בנובמבר בשיעור מס מופחת של 6%–17%, במקום 25%, מתוך הנחה שהחברות ינצלו את המס המופחת כדי לחלק עשרות מיליארדי שקלים. עם זאת, כאמור, היקף חלוקת הרווחים לא עמד בציפיות.

נוסף על כך מבצע המס המופחת על הרווחים עורר זעם בציבור, מאחר שמדובר בהטבת מס נוספת לחברות הגדולות והעשירות, שממילא נהנות משיעורי מס חברות נמוכים במיוחד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות