אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקשה לייצוגית נגד 255 רשויות מקומיות על גביית ארנונה ביתר צילום: ערן יופי כהן

בקשה לייצוגית נגד 255 רשויות מקומיות על גביית ארנונה ביתר

התאחדות התעשיינים טוענת כי בשנת 2008 החליטו הרשויות שלא לפעול לפי הנוסחה הקבועה

22.10.2013, 09:06 | זוהר שחר לוי

בקשה לתביעה ייצוגית ולפיצוי של 8.5 מיליון שקל הוגשה בשבוע שעבר נגד 255 רשויות מקומיות, בטענה שהארנונה שהן גבו מאז 2008 חושבה באופן בלתי חוקי.  

קראו עוד בכלכליסט

התביעה הוגשה לבית המשפט המחוזי מרכז על ידי התאחדות התעשיינים, ולטענתה, ב־2008 החליטו הרשויות המקומיות לחרוג מהמנגנון שקבעה המדינה לעדכון הארנונה וקבעו כי שיעור העדכון באותה שנה יהיה 0%, אף שהתוצאה לפי המנגנון היתה הפחתה של 0.02%. לעומת זאת, בשנים שבהן המנגנון הביא לעלייה של הארנונה, היא עודכנה בהתאם.

אילוסטרציה, צילום: ערן יופי כהן אילוסטרציה | צילום: ערן יופי כהן אילוסטרציה, צילום: ערן יופי כהן

בבקשה שהוגשה באמצעות משרד כץ גבע איצקוביץ (KGI) נטען שמאחר שהארנונה מחושבת על בסיס מצטבר, הרי שאיפוס ההפחתה הביא לכך שגם בשנים 2011–2013 ובשנים הבאות, הארנונה המוטלת גבוהה מהארנונה החוקית. לפי תקנות מ־2007, שיעור עדכון הארנונה השנתי מאותה שנה והלאה יחושב לפי נוסחה קבועה שלפיה שיעור העלאת הארנונה יהיה הממוצע המשוקלל של 80% מהשינוי במדד המחירים לצרכן ו־80% מהשינוי במדד השער הציבורי.

"ב־2008 החליטו הרשויות שלא לפעול לפי הנוסחה הקבועה", טוענת התביעה בהסתמך על חוות דעת של יוסי עוזי לוי, מומחה ויועץ בענייני מיסוי מוניציפלי וארנונה, ולפיה אומדן גביית היתר השנתית מסתכם בכ־4 מיליון שקל לשנה. ממרכז השלטון המקומי נמסר בתגובה: "התיק נמסר ליועץ המשפטי והדברים נבחנים. נמתין להחלטת בית המשפט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
העלת תשלומיי הארנונה ברשויות המקומיות
אין שום הצדקה להעלות את הארנוננה ,יש להחזיר כספי הארנונה שגבו ר למדד במשך שנים רבות,בלי שום פרופורציה ,האזרח הקטן ממעמד הבניים הפך להיות מעמד עני ויצוספו עוד עניים ממעמד הבניים,יש גבול לעושק של אזרחיי ישראל שהממשלה נותנת יד חופשית להעלות מיסים בצורה אכזרית וברוטלית ,ליתר דיוק משרד הפנים נותן את האיקור לראשויות המקומיות להעלות מיסם בצורה ברוטלית,לדעתי האזרחים צריכים לבמרד מיסים ויציאה להפגנות המוניות נגד המתרחש במדינה בתקופה האחרונה ,לא לעבור לסדר היום ,לא לשתוק ,הגיעו מיים עד נפש ,,,,
ורמן מאיר , הרצליה  |  31.10.13
1.
הנטל כבד נמעס
מחזקת את ידיכם אין פינה של שלווה כל מה שאפשר להעמיס על מעמד הביניים ועוד יותר על מעמד הנמוך לא חושבים ולא מתחשבים , לא די שהשכירות היא גבוהה מאד ללא פרופציה נוסיף לזה ארנונה שגם ככה היא לא עניין של מה בכך. אני מקווה כי תצליחו ותנצחו בכך להשיג משהו לנו... עמך ישראל
פרץ תקוה , הרצליה  |  22.10.13