אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וול סטריט ננעלה בעליות על רקע דו"ח התעסוקה; אפל ירדה ב-0.4%  צילום: בלומברג

וול סטריט ננעלה בעליות על רקע דו"ח התעסוקה; אפל ירדה ב-0.4%

דאו ג'ונס התחזק ב-0.5%, S&P 500 ב-0.6% ונאסד"ק ב-0.2%; על אף ירידה קלה באבטלה, דו"ח התעסוקה תומך בהמשך הרכישות של הפד: לשוק העבודה התווספו 148 אלף משרות בלבד - מתחת לצפי; התשואה על אג"ח ארה"ב ל-10 שנים צנחה ל-2.49%; אפל חשפה את הטאבלט החדש שלה: אייפד Air

22.10.2013, 23:02 | מיקי גרינפלד

המסחר בוול סטריט ננעל היום (ג') בעליות, לאחר פרסום דו"ח התעסוקה לחודש ספטמבר. הדו"ח שהתפרסם ב-18 ימי איחור - לאחר שההשבתה הפדרלית מנעה את פרסומו שבמועד הקבוע של יום שישי הראשון של החודש - תומך בפרשנויות הצופות המשך מדיניות ההרחבה של הפדרל ריזרב לפחות עד סוף השנה.

בתגובה לדו"ח נרשמו עליות באג"ח ארה"ב - ההתשואות על אג"ח ל-10 שנים צנחו ל-2.49% בלבד.

דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

שיעור האבטלה בחודש ספטמבר ירד בארה"ב ב-0.1% ל-7.2% - השיעור הנמוך ביותר מזה 5 שנים. בה בעת, לכלכלה האמריקאית התווספו 148 אלף משרות בלבד בחודש ספטמבר, הרבה פחות מצפי הכלכלנים שעמד על 180 אלף משרות. כך עולה מדוח התעסוקה שפורסם היום שעה לפני המסחר. המספר הנמוך מחזק את ההערכות בשוק כי הפד ימשיך במדיניות הרכישות בהיקף של 85 מיליארד דולר לפחות עד הרבעון הראשון ל 2014.

על פי הדו"ח, שיעור ההשתתפות בעבודה עמד בחודש ספטמבר על רמה נמוכה ביותר של 63.2%, בדומה לחודש אוגוסט. השכר הממוצע לשעה עלה ב-3 סנט ל-24.09 דולר - בשנה האחרונה עלה השכר ב-2.1%. זמן העבודה נותר ברמתו מחודש אוגוסט, 34.5 שעות עבודה שבועיות. לשוק העבודה בארה"ב נוספו 177 אלף משרות בממוצע בתשעת החודשים הראשונים של 2013, אך ברבעון השלישי נרשם ממוצע נמוך של 143 אלף משרות בלבד.

במקביל מדווח היום הבית הלבן, באמצעות הכלכלן ג'ייסון פורמן, כי ההשבתה הפדרלית צפויה להוריד את נתוני המשרות בעד 125 אלף משרות, ולהקטין ב-0.25% את שיעורי הצמיחה שיירשמו ברבעון הרביעי. פורמן הבהיר כי תחזיות הבית הלבן זהות לאלה של האנליסטים בוול סטריט.

"על אף הירידה הנאה באבטלה נותרה ההשתתפות בכוח העבודה נמוכה באופן מדאיג ועומדת על שפל רב שנתי 63.2% בלבד וזו צנחה מתחילת שנת 2013 ב- 0.4%. שיעור ההשתתפות הנמוך בכוח העבודה בארה"ב הינו הסיבה המרכזית אשר מביאה לאותנו להניח כי שיעור האבטלה במשק האמריקני לא יוסיף לרדת בקצב המדובר שכן עם התחממות הכלכלה יכנסו מיואשי עבודה למעגל העבודה ויעכבו את קצב הקיטון באבטלה. הנחת העבודה המרכזית שלנו שאף אם האבטלה במשק האמריקני תרד לרמה של 6.5% ברבעון האחרון של שנת 2014, הרי הריבית במשק האמריקני תוותר אפסית עד המחצית השנייה של שנת 2015". כך אומר היום בתגובה לדוח יניב פגוט, האסטרטג הראשי של קבוצת איילון. 

לעיכוב בפרסום הדו"ח יש השלכות על חשיבותו בשוק, ההשבתה הפדרלית ממעיטה מערכו, כפי שהיא צפוייה לפגוע בחשיבותם של הנתונים שיתפרסמו בשבועות הקרובים. ההערכה הרווחת בשווקים בשלב זה היא שייקח זמן עד שנתוני המאקרו יחזרו לשקף באופן נכון ועקבי את מצב הכלכלה האמריקאית. 

"ההשבתה הגדילה את אי הוודאות ופגעה בכלכלה, והסיכון להשבתה נוספת ולפגיעה נוספת נמצא על הפרק. לכן הבנק המרכזי לא יעז להפסיק את התמריצים לפני שיהיה בטוח שסוגיית תקרת החוב והתקציב יקבלו עד תחילת 2014 פתרון סביר", אומר אלכס זבז'ינסקי, הכלכלן הראשי במיטב דש בית השקעות.

"בנוסף, כדי לקבל החלטה על צמצום הרכישות, הפד צריך לדעת החל שיפור משמעותי ובר קיימא בכלכלה האמריקאית. ובשביל לדעת, הפד צרים נתונים כלכליים. אולם, יש חשש גדול שהנתונים הכלכליים לחודשים הקרובים יתעוותו בגלל השבתת המוסדות הממשלתיים שאחראים על איסופם. כך קרה בהשבתה הקודמת של הממשל, בשנת 1996. בלי נתונים אמינים, הבנק המרכזי לא יוכל לקבל החלטות דרמטיות של צמצום או הפסקת תוכנית הרכישות, מוסיף זבז'ינסקי.

 
מנכ"ל נטפליקס ריד הייסטינגס , צילום: בלומברג מנכ"ל נטפליקס ריד הייסטינגס | צילום: בלומברג מנכ"ל נטפליקס ריד הייסטינגס , צילום: בלומברג

 

מניות במרכז

נטפליקס, חברת הסטרימינג הגדולה בעולם פרסמה אמש את דו"ח הרבעון השלישי ואת התחזית לרבעון הרביעי, ובשני המקרים התעלתה על תחזיות השוק. החברה דיווחה על זינוק של כ-400% ברווח הנקי ל-32 מיליון דולר, או 52 סנט למניה - מול צפי אנליסטים לרווח של 48 סנט למניה ובהשוואה לרווח של 8 מיליון דולר ו-13 סנט למניה ברבעון המקביל. הכנסות החברה עלו ב-22% ל-1.1 מיליארד דולר, ועמדו בצפי האנליסטים. פי הדו"ח, ברבעון האחרון עלה מספר המנויים בתשלום של נטפליקס בארה"ב מ-28.6 מיליון ל-29.9 מיליון, ובכך עברה החברה את רשת HBO שלה 28.7 מיליון לקוחות בתשלום. החברה פרסמה תחזית רווח לרבעון הרביעי בטווח שבין 47-73 סנט למניה, בעוד שצפי האנליסטים עמד עד כה על רווח של 45 סנט למניה.

עוד במוקד מניית אפל, שערכה היום אירוע השקה חגיגי: פחות מחודשיים אחרי שחשפה את דגמי האייפון החדשים. החברה השיקה גרסה מעודכנת לטאבלט שלה, אייפד Air, שהוא קלה ודקיקה בהרבה מקודמתה. לצידו, הוצגו גם מחשבי מקבוק פרו משופרים ורבי עוצמה ומחשב המק פרו - שמיועד לציבור המפתחים, הגרפיקאים והעורכים.

טקסס אינסטרומנטס דיווחה על ירידה חדה ברבעון ברווח הנקי ל-629 מיליון דולר, או 56 סנט למניה, בהשוואה לרווח של 784 מיליון דולר או 67 סנט למניה ברבעון המקביל. ההכנסות ירדו ל-3.24 מיליארד דולר, מול הכנסות של 3.39 מיליארד דולר בתקופה המקבילה אשתקד. צפי האנליסטים עמד על רווח נקי של 53 סנט למניה.

ענקית התרופות נוברטיס דיווחה על רווח נקי של 2.26 מיליארד דולר ברבעון השלישי, ו-1.26 דולר למניה - מעט מתחת לצפי האנליסטים שעמד על 1.27 דולר למניה. בתקופה המקבילה רשמה נוברטיס רווח של 2.42 מיליארד דולר או 1.31 דולר למניה. המכירות ברבעון השלישי של 2013 הסתכמו ב-14.34 מיליארד דולר, מל 13.81 מיליארד דולר ברבעון המקביל. החברה ציינה במסגרת פרסום הדוחות כי היא שוקלת מכירת פעילויות שאינן חלק מליבת עסקיה.

חברת מטוסי הקרב ותעופת החלל לוקהיד מרטין דיווחה על רווח נקי של 873 מיליון דולר, או 2.66 דולר למניה, מעבר לצפי האנליסטים שעמד על רווח של 2.27 דולר למניה. ברבעון המקביל רשמה החברה רווח של 727 מיליון דולר ו-2.21 דולר למניה. בשורת ההכנסות חלה ירידה ל-11.3 מיליארד דולר בהשוואה ל-11.9 מיליארד דולר בתקופה המקבילה. גם כאן עברה לוקהיד מרטין את צפי האנליסטים שתחזיתם עמדה על 11.15 מיליארד דולר הכנסות. החברה העלתה את תחזית הרווח השנתית ל-2013 לטווח שבין 9.40 ל-9.70 דולר למניה.

מניות ישראליות

אנליסטים מבית אופנהיימר העלו היום את מחיר היעד של צ'ק פוינטלאחר פרסום דוחותיה לרבעון השלישי, שבו עקפה במעט את תחזיות האנליסטים: "על אף תחרות עזה בשוק אבטחת המידע, ממשיכה חברת צ'ק פוינט להציג שיעורי רווחיות יוצאי דופן המשקפים את מעמדה המוביל בשוק. נתון זה אינו בא לידי ביטוי לדעתינו בתמחור המניה, הנסחרת בדיסקאונט עמוק מול מתחרותיה. אנו משמרים את המלצתנו Outperform על המנייה, תוך העלאת מחיר היעד מ-62 דולר ל-68 דולר ורואים בה אחת מהשקעות הערך האטרקטיביות ביותר בקרב חרות הטכנולוגיה הישראליות", נאמר בהמלצת אופנהיימר.

אלוט תקשורת, ספקית בינלאומית של פתרונות אופטימיזציה ופתרונות מניבי הכנסות עבור מפעילי תקשורת קווית וסלולרית וספקי שירותי ענן, הודיעה היום על השקת Allot ClearSee - פתרון חדש בתחום Analytics של מידע ברשתות פס רחב קוויות וסלולריות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות