אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חוסכים עם הראש בחול צילום: shutterstock

חוסכים עם הראש בחול

42% לא יודעים דבר על הפנסיה שלהם

23.10.2013, 07:26 | אסף גילעם

הישראלים פסימיים, כך לפי מחקר שערך פסגות באמצעות TRI מחקרים אסטרטגיים בקרב מדגם מייצג של 500 חוסכים ישראלים. שאלות המחקר נסובו סביב היכרות עם סוגי החיסכון שיש ברשות הציבור, מודעות לסכומי הכסף המופרשים, האם לציבור תחושה שיש לו מספיק ידע בתחום, תחושת הביטחון בעתיד הכלכלי ועוד.

בנושא הביטחון בעתיד הכלכלי, יותר ממחצית האנשים לא מרגישים בטוחים בעתידם הכלכלי, ורק פחות מרבע מהאנשים הפגינו ביטחון. האזרח בישראל כבר לא סומך על אחרים, כש־67% מהמשיבים בסקר ציינו שהם בעצמם האחראים העיקריים לביטחונם הכלכלי; 28.7% מאמינים כי תפקיד זה הוא של הממשלה בישראל, ו־0.6% שמים את מבטחם בממשלת ארה"ב.

יותר מ־60% מהציבור לא חושבים כי החיסכון הפנסיוני שלהם מבטיח את עתידם הכלכלי. מעבר לכך, רק 16% בלבד מהאוכלוסייה יודעים בצורה מדויקת מה תהיה הפנסיה שלהם, ויותר מ־42% לא יודעים דבר. נשאלים עם הכנסה מעל לממוצע מודעים יותר להפרשה החודשית שלהם. 74.2% העידו כי אינם בעלי ידע מספיק בחיסכון פיננסי.

בצד האופטימי, הציבור בישראל רוצה לדעת יותר: לשאלה מה לדעתך ישפר את תחושת הביטחון בעתידו הכלכלי, כ־64% טענו שיותר ידע יגביר את תחושת הביטחון שלהם וכ־62% טענו שביטחון תעסוקתי ישפר את מצבם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות