אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בדרך להסכם קיבוצי בפלאפון: מאות עובדים בסכנת פיטורים צילום: טל כהן

בדרך להסכם קיבוצי בפלאפון: מאות עובדים בסכנת פיטורים

ההסכם המתגבש עלול להיות חמוץ-מתוק לעובדים ולכלול צמצום משמעותי במצבת כוח האדם בחברה לצד שיפור תנאי השכר לעובדים שיישארו

22.10.2013, 21:26 | אופיר דור

ועד העובדים בפלאפון והנהלת החברה קרובים לחתימה על הסכם קיבוצי. הצדדים בשיתוף עם ההסתדרות מקיימים בימים אלה משא ומתן אינטנסיבי, וגורמים המעורבים בו העריכו שהוא צפוי להבשיל לכדי הסכם כבר בתוך שבועות ואף ימים.  

קראו עוד בכלכליסט

ההסכם צפוי לכלול שני חלקים, שאחד מהם לפחות לא ימצא חן בעיני כל עובדי החברה. החלק הראשון של ההסכם המתגבש יבטיח לעובדים בחברה שיפור בתנאי השכר ובתנאים הסוציאליים, לצד גיבוש מנגנון מוסכם הנוגע לניוד ופיטורים של עובדים.

אולם החלק השני צפוי לכלול צמצום משמעותי של מצבת כוח האדם בחברה של מאות תקנים. צמצום התקנים יגיע גם דרך מהלך פיטורים יזום וגם דרך אי-גיוס תקנים.

הפגנת עובדי פלאפון , צילום: גבי ברנשטיין הפגנת עובדי פלאפון | צילום: גבי ברנשטיין הפגנת עובדי פלאפון , צילום: גבי ברנשטיין

פלאפון עצרה את מהלכי הפיטורים היזומים מאז נכנסה בתחילת השנה למשא ומתן על הסכם קיבוצי מול הוועד בראשות ברק לוי ואיתמר אביטן. לפני מספר חודשים, כאשר עלתה השמועה כי ההסכם המסתמן יכלול פיטורים של מאות עובדים, הכחישו בוועד כי הנושא עלה על שולחן הדיונים. היום העדיפו בוועד לא להתייחס לפרטי המשא ומתן.

מההסתדרות נמסר בתגובה כי "כרגע מתנהל משא ומתן מרתוני ולא נוכל להתייחס לפרטיו. אנחנו יכולים לומר שהדיונים נערכים באווירה טובה בסך הכל. בימים הקרובים יופצו ספינים מכל הגורמים המעורבים ואנחנו קוראים לעובדים לסמוך על ועד העובדים".

הנהלת פלאפון הכירה בתחילת השנה בהסתדרות כארגון היציג של עובדי החברה לאחר מאבק ארוך בין הצדדים. מאז מנהלים הצדדים משא ומתן על חתימת הסכם קיבוצי. בחודש ספטמבר הכירה גם הנהלת סלקום בהסתדרות כארגון יציג והצדדים מנהלים בימים אלו משא ומתן על הסכם קיבוצי.

מפלאפון נמסר כי "ועד העובדים והחברה נמצאים בעיצומו של משא-ומתן מתקדם לקראת חתימה על הסכם קיבוצי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
מזל טוב על ההסכם, סוף סוף
זה לא מובן מאליו שחברה גדולה כמו פלאפון מצליחה להתאגד למרות כל האילוצים מסביב. לגבי הפיטורים- חבל שעובדי פלאפון לא עשו בשכל והתאגדו עם ההסתדרות הלאומית שמוכיחה שרק עליה אפשר לסמוך (מי שראה מה קרה עם עובדי טבע- אלה שהתאגדו עם ההסתדרות הלאומית לא רק שלא פוטר אלא גם קיבל הטבה בתנאים). מקווה שזה יסתדר איכשהו
28.10.13
לכל התגובות