אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מילצ'ן מסרב לחתום על הבקשה לקבלת רישיון של ערוץ 10 צילום: עמית שעל, גיל נחושתן

בלעדי לכלכליסט

מילצ'ן מסרב לחתום על הבקשה לקבלת רישיון של ערוץ 10

מפיק הסרטים המחזיק ב־24% מערוץ 10 לא חתם עד כה על מכתב הבקשה של הערוץ לקבלת רישיון קבע, מתחילת 2015. לטענת מילצ'ן, הערוץ מנוהל בפועל על ידי אנשי רון לאודר, למרות שהוא מחזיק רק ב־30% ממנו. מקורבים לערוץ חוששים שאי־הגשת הבקשה תקשה על מציאת משקיע ותביא לסגירת הערוץ

23.10.2013, 06:57 | גולן חזני

איש העסקים ארנון מילצ'ן מסרב לחתום על מכתב בקשה של ערוץ 10 לקבלת הרישיון שאמור הערוץ לקבל מתחילת 2015. ל"כלכליסט" נודע כי הרקע לסירוב הוא ככל הנראה טענות של מילצ'ן כי הערוץ מנוהל בפועל על ידי אנשיו של רון לאודר בלבד, זאת למרות שלאודר מחזיק ב־30% בלבד ממניות הערוץ. אנשיו של לאודר בערוץ 10 הם יו"ר דירקטוריון הערוץ אבי בלשניקוב ויו"ר ועדת הכספים של הערוץ מיכל גרייבסקי.

קראו עוד בכלכליסט

לפני כמה חודשים שיגר מילצ'ן באמצעות בא כוחו עו"ד ליאור פורת ממשרד גורניצקי, מכתב לרשות השניה בו טען כי מצב זה איננו חוקי משום שהחוק הישראלי מחייב ש־51% ממניות ערוץ טלויזיה יוחזקו ע"י משקיע ישראלי. "על הערוץ לעמוד במספר תנאי כשירות על מנת שיהא זכאי לקבל זיכיון ולהחזיק בו", כתב עו"ד פורת, "בהם התנאי לפיו היכולת לכוון את פעילות הערוץ תהא בידי מי שהינו אזרח ישראל ותושב ישראל, כמו גם התנאי לפיו אדם אחד לא יחזיק ביותר מ־51 אחוז סוג כלשהו של אמצעי שליטה בערוץ".

ארנון מילצ ארנון מילצ'ן (מימין) ורון לאודר. עימות מתמשך | צילום: עמית שעל, גיל נחושתן ארנון מילצ

תקופת הזיכיון של ערוץ 10 מסתיימת בסוף שנת 2014, והחל מ־2015 אמור הערוץ לקבל רישיון. ההבדל בין זכיון לרישיון הינו שזכיון (השיטה הנהוגה כיום בשוק הטלוויזיה) איננו קבוע, אלא תחום בזמן. רישיונות, לעומת זאת, הם קבועים. עבור ערוץ 10 מדובר במהלך משמעותי משום שהערוץ מחפש כיום להכניס משקיע ושום משקיע לא ירצה להפסיד הון תועפות בערוץ 10 על זיכיון של שנתיים בלבד, אלא אם יובטח לו אופק של רישיון קבוע.

כדי לקבל את הרישיון מתחילת 2015, על ערוץ 10 להגיש בקשה עד ינואר 2014 לרשות השניה. הבקשה אמורה להיות מוגשת על ידי שלושת בעלי המניות של הערוץ: יוסי מימן שמחזיק ב־46%, ועסקיו הציבוריים נקלעו לקשיים, רון לאודר שמחזיק ב־30% ומילצ'ן שמחזיק ב־24%.

בלי חתימה של כל השלושה לא ניתן להגיש כלל את הבקשה והרשות השנייה לא תוכל לדון כלל בבקשה. הדיון אמור להתקיים במשך שלושה חודשים ובסיומה של הבדיקה אמורה הרשות השנייה להשיב בחודש מרץ 2014 אם היא מאשרת את קבלת הרשיון.

גורמים המקורבים לערוץ 10 טוענים כי מילצ'ן לא תמך בערוץ בארבע השנים האחרונות בערוץ וסירב להיות מדולל למרות שבשנה האחרונה העביר לאודר 130 מיליון שקל לערוץ כדי לתמוך בו בזמן שהוא נאבק נגד סגירתו. אותם מקורבים לערוץ, חוששים מסגירתו במידה והבקשה לרישיון לא תוגש, מכיוון שבמקרה כזה, הם סוברים כי יהיה בלתי אפשרי להכניס משקיע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות