אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מ-2014: ארגוני אוהדים יוכלו לקבל תמיכה ממשרד הספורט צילום: ראובן שוורץ

מ-2014: ארגוני אוהדים יוכלו לקבל תמיכה ממשרד הספורט

מטרת התמיכה היא לתמוך ולסייע לארגוני אוהדים ארציים, מועדוני אוהדים מקומיים ומוסדות ציבור אחרים בביצוע פרויקטים ייעודיים למאבק בגזענות ובאלימות בספורט

23.10.2013, 13:53 | כתב כלכליסט

שרת הספורט לימור לבנת הודיעה היום כי אחת מהמלצות ועדת זליכה קרובה ליישומה המלא, ובמסגרתה משרדה יתמוך תקציבית בארגוני אוהדים וגופים ציבוריים אחרים, שיובילו ויקדמו פרויקטים ייעודים למאבק באלימות ובגזענות בספורט. אישור מבחני התמיכה יאפשר ארגוני אוהדים לזכות לראשונה בתמיכת המדינה בגין פעילותם נגד האלימות והגזענות בספורט.  

קראו עוד בכלכליסט

בית"ר ירושלים עם האוהדים. יגדילו את התמיכה?, צילום: אורן אהרוני בית"ר ירושלים עם האוהדים. יגדילו את התמיכה? | צילום: אורן אהרוני בית"ר ירושלים עם האוהדים. יגדילו את התמיכה?, צילום: אורן אהרוני

לבנת: "אני רואה חשיבות רבה בהגברת מעורבותם של האוהדים כשותפים פעילים ומשפיעים על הנעשה בספורט. מעורבות זו תתרום להגדלת מספר האוהדים של הקבוצות, להגברת השקיפות ולקידום ערכים של משחק הוגן, וכן תסייע במאבק באלימות ובגזענות במגרשי הספורט".

מבחני התמיכה נחתמו זה מכבר וצפויים להתפרסם בקרוב ברשומות כך שכבר בתחילת שנת 2014 יוכלו מועדוני האוהדים והגופים השונים לפנות למשרד הספורט לבקשת תמיכה בפעילותם. מבחנים אלו כוללים אמות מידה על פיהן תיקבע ותוענק התמיכה הכספית והסיוע לארגוני אוהדים ארציים, מועדוני אוהדים מקומיים ומוסדות ציבור אחרים בביצוע פרויקטים אלו, שגם תוכנם ומידת יעילותם תיבחן.

מטרת התמיכה היא לתמוך ולסייע לארגוני אוהדים ארציים, מועדוני אוהדים מקומיים ומוסדות ציבור אחרים בביצוע פרויקטים ייעודיים למאבק בגזענות ובאלימות בספורט.

הפעילות הנתמכת לפי מבחני תמיכה אלה היא פרויקטים ייעודיים, אשר נמצאו כבעלי תכנים ורמה מקצועית נאותים בהתחשב, בין היתר, בהיקף שעות הפעילות המבוצעת בפרויקט, השכלתם וניסיונם של אנשי המקצוע בפרויקט, מספר המשתתפים בפרויקט, רמת האפקטיביות של תכני הפרויקט.

תנאי הסף לתמיכה קובעים כי רק מוסד ציבור כהגדרתו בסעיף 3א' לחוק, שהוא בעל אישור ניהול תקין לשנה השוטפת, ושהוא ארגון אוהדים ארצי, מועדון אוהדים מקומי או מוסד אחר, כמפורט בתנאי הסף: בין תנאי הסף לתמיכה בארגון אוהדים ארצי: בין מטרות הארגון, כמפורט בתקנון ההתאגדות שלו, מאבק באלימות ובגזענות בספורט בקרב ילדים, בני נוער או מבוגרים; הארגון מאגד חמישה מועדוני אוהדים מקומיים לפחות, העומדים בתנאי הסף; חבר בארגון הבין לאומי Supporters Direct ומקיים קשרים עם ארגונים וקבוצות אוהדים בחוץ לארץ; פועל כארגון אוהדים ארצי במשך שנתיים לפחות, וקיים בשנתיים האחרונות פרויקט ייעודי אחד לפחות; הארגון מייצג את ענייניהם ונקודת מבטם של האוהדים, בכל הקשור לנושאי ספורט ומניעת אלימות וגזענות בספורט בפני גופי הספורט, גופים ממשלתיים וגופים ציבוריים אחרים; אינו פועל באופן גזעני או אלים במסגרת אירועי ספורט.

בין תנאי הסף למועדון אוהדים מקומי:  מועדון שחבריו הם אוהדי פעילות ספורטיבית בענפי ספורט, המוכרים על ידי מינהל הספורט; המועדון מנהל רשימת חברים, שיש בה 150 חברים, המשלמים דמי חבר, אולם אם מדובר במועדון אוהדים של קבוצה המשחקת בליגת העל בכדורגל או בכדורסל, 250 חברים המשלמים דמי חבר לפחות; בין מטרות המועדון מאבק באלימות ובגזענות בספורט בקרב אוהדים מבוגרים, ילדים או בני נוער; פועל כארגון אוהדים מקומי במשך שנתיים לפחות, וקיים בשנתיים האחרונות פרויקט ייעודי אחד לפחות ; המועדון מאפשר, ללא הבדל גזע, דת או מין, לכל אדם המבקש זאת, להיות חבר במועדון ובלבד שהוא עומד בתנאי החברות שנקבעו בתקנון; המועדון מייצג את ענייניהם של אוהדי המועדון בפני משטרת ישראל, הרשויות והנהלות גופי הספורט הנוגעים לעניין; אינו פועל באופן גזעני או אלים במסגרת אירועי ספורט.

בין תנאי הסף למוסד ציבור אחר: המוסד הוא ארגון של שחקני ספורט, איגוד ספורט, התאחדות ספורט או מוסד ציבור אחר שבין מטרותיו, כפי שהן מופיעות בתקנון ההתאגדות שלו, מניעת גזענות ואלימות בספורט או עידוד יחסי הבנה בחברה הישראלית בתחום הספורט; המוסד מקיים בשנתיים האחרונות פרויקט ייעודי אחד בשנה לפחות ואינו פועל באופן גזעני או אלים במסגרת אירועי ספורט.

תגובת היציע, ארגון האוהדים של ישראל: "זה צעד חשוב מאוד לשינוי ושיפור הספורט בישראל. המהלך הזה הוא עוד צעד בחיזוק מעמדן של קבוצות ועמותות האוהדים בספורט הישראלי, אין עוררין על כך שעמותות האוהדים מהוות נדבך בסיסי והכרחי במימוש ויישום מסקנות ועדת זליכה. כל מועדון אשר בו תפעל עמותת אוהדים הנאמנה לעקרונות שקיפות, מנהל תקין ומאבק נחוש באלימות ובגזענות, יממש בצורה טובה יותר את המחוייבות שלו לקהילה". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות