אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל משרד המשפטים: "ישראל היא בין המובילות בעולם במלחמה הלבנת הון" צילום: עמית שעל

מנכ"ל משרד המשפטים: "ישראל היא בין המובילות בעולם במלחמה הלבנת הון"

ד"ר גיא רוטקופף אמר את הדברים בכנס השנתי של לשכת עורכי הדין והרשות לאיסור הלבנת הון. לדבריו, "לצערנו הפכנו למומחים ולמוקד ידע בינלאומי בנושא"

23.10.2013, 10:19 | משה גורלי
"בכל הקשור למלחמה בהלבנת הון, מדינת ישראל נמצאת בין המובילות בעולם, עד כדי כך שמדינות המתקשות במאבק במימון הטרור מבקשות מאתנו הדרכה. לצערנו הפכנו מומחים ולמוקד ידע בינלאומי בנושא", כך אמר הבוקר (ד') ד"ר גיא רוטקופף, מנכ"ל משרד המשפטים, בכנס השנתי של לשכת עורכי הדין והרשות לאיסור הלבנת הון, שנערך במלון קראון פלאזה בתל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

ראש הרשות להלבנת הון, עו"ד פול לנדס, סיפר על הציונים הגבוהים שתקבל ישראל בדו"ח הקרוב של 'מניוול', הארגון האירופי שמרכז את המאבק בהלבנת הון. לפני כשבוע שודרג מעמדה של ישראל בארגון כשהפכה ממשקיף לחבר בעל זכות הצבעה. לנדס דיבר על הישגים בתחומי החילוט והאכיפה, אבל הוסיף "נקבל ביקורת נוקבת על אי החלת חובות דיווח על עורכי דין ושאר נותני שירות פיננסי. הציון שנקבל הוא 'נון-קומפליאנט' שזה אפס".

לנדס. "הישגים בתחומי החילוט והאכיפה", צילום: עמית שעל לנדס. "הישגים בתחומי החילוט והאכיפה" | צילום: עמית שעל לנדס. "הישגים בתחומי החילוט והאכיפה", צילום: עמית שעל

דודו זקן, המפקח על הבנקים, דיבר על חלקם של הבנקים: "הבנקים חשופים לניצול לרעה. לכן אנו שמים את הבנקים בקצה העליון של הסטנדרטים הבינלאומיים כחלק מניהול הסיכונים התקין. גם אם קיבלנו ציונים טובים במניוול לא נשב על זרי דפנה. כל הזמן מצפים מאתנו ליותר, ויש דברים שצריכים לתקן. קיבלנו יישום חלקי במיוחד ב'הכר את הלקוח', תחום הקשר עם הלקוחות". בעניין אחר אמר זקן: "נתמוך בפתיחת חשבונות באינטרנט - ניישם את ההמלצות של הצוות להגברת התחרות, נאפשר פתיחת והעברת חשבונות באינטרנט. נשים דגש על העברות טלפוניות תוך שמירת יכולת המעקב".

בעניין שנוי במחלוקת נוסף אמר זקן: "הגיע הזמן שעבירת המס תיכלל כעבירת מקור בחוק איסור הלבנת הון ושנשתווה בכך למדינות המובילות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
הוא אולי מנכ"ל משרד המשפטים, אבל הוא לחלוטין מנותק מהמציאות, ומה הפלא ?
ישראל היא אחת מהמדינות שבה הלבנת ההון היא חלק בלתי נפרד מהמציאות. מלחמה בהלבנת הון ? אתה הזוי. אם היה לך קצת בינה, היית מבין שלא בכדי שבתל אביב ב 10 השנים האחרונות נבנו מגדלי פאר שמרבית הדירות בהם נרכשו על ידי חברות זרות נאמנויות ואוף שור הכל הלבנת הון פרי הכספים שיצאו משוויץ בעקבות החקיקה ומה שנעשה שם. כולם יודעים, כולם שותקים, כולם מרוויחים, הכסף יוצא מישראל לחו"ל, העשירים ממשיכים להתעשר, מי שצריך לקבל אתנן מקבל, והעיקר, רוטקופף חושב שמדינת ישראל נלחמת בהון השחור.... מי אתה אדוני ? האם אתה אמיתי ?
גל  |  23.10.13
2.
אז נחשוב למה זה ככה ...
1. אנחנו יהודים, עם כל היתרנות של יצירתיות בהיי-טק, אנחנו לוקחים את זה גם למקומות אחרים. 2. פקידים במשרד האוצר שבונים חומות של מלחמה בתופאה, תמיד משאירים פשפש קטן פתוח למחצה בצד, וזה ליום שהם יוצאים לשוק הפרטי והופכים ליועצי מס', ישר הם נדחפים לפשפש הזה מעבירים שם מיליונים. גם יצאו גיבורים וגם מרווחים מיליונים.
השומר השעיר  |  23.10.13
לכל התגובות