אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת הכספים ביום שאחרי הבחירות: איחורים והיעדרויות צילום: עמית שעל

ועדת הכספים ביום שאחרי הבחירות: איחורים והיעדרויות

חברי הכנסת והנציגים הממשלתיים של הוועדה, בילו אתמול, ככל הנראה, עד השעות המאוחרות בקלפיות. התוצאה: העברות תקציביות נבלמו בחלקן והישיבה ננעלה עשרים דקות לפני הזמן שיועד לה בלו"ז

23.10.2013, 11:47 | חן פונדק

הבחירות לרשויות המקומיות לא הוציאו את האזרחים להצביע, אבל הרדימו את ועדת הכספים: העברות התקציביות שמועברות לרוב בקלות מדי שבוע בוועדת הכספים, נבלמו היום בחלקן, זאת בגלל היעדרויות של ח"כים חברי הוועדה מהקואליציה ואיחורים של הנציגים הממשלתיים לוועדה.

קראו עוד בכלכליסט

למרות שבמהלך הדיון נכחו חברי כנסת, עשרים דקות לפני הישיבה לא היה רוב לקואליציה בוועדה. בשל כך, יו"ר הוועדה, ניסן סלומינסקי (הבית היהודי), החליט לסיים את הישיבה.

הוועדה הספיקה לדון במספר נושאים, בינהם בקשת רשות הבדואים להקצאה של 20 תקני כח אדם חדשים. חברי כנסת מהבית היהודי הוטרדו מהבקשה. לטענתם, מדובר בתקנים לבדיקת היתכנות הסדרת יישובי הבדואים בשטחים שונים בנגב, בזמן שהממשלה כבר הגיעה להסכמה להסדרת היישובים הבדואים בגזרות גבול מסוימים.

בנוסף, הוועדה דנה בבקשת משרד הפנים להעביר 22 מיליון שקל לפינוי מבנים בחירום ו-3 מיליון שקל לתקצוב מבני דת דרוזים וצ'רקסים ופסלה אותה.

סלומינסקי בוועדת הכספים. קיצר את הישיבה בשל היעדרויות ואיחורים, צילום: עומר מסינגר סלומינסקי בוועדת הכספים. קיצר את הישיבה בשל היעדרויות ואיחורים | צילום: עומר מסינגר סלומינסקי בוועדת הכספים. קיצר את הישיבה בשל היעדרויות ואיחורים, צילום: עומר מסינגר

הוועדה גם מעכבת את בקשת משרד הרווחה להעברת 18 מיליון שקל עבור הגדלת תמיכה בארגוני ילדים ונכים. הסיבה לכך היא כי לצד הגדלת התמיכה, משרד הרווחה קיצץ גם בתמיכה של חלק מארגוני ציבור. וועדת הכספים ביקשה לשמוע איפה נעשה הקיצוץ. היות שנאמר על ידי נציג משרד הרווחה כי ארגוני הציבור הם למשל ישיבות, העירה ח"כ אורית סטרוק (הבית היהודי): "לילד שיש לו כיפה קיצצו". סלומינסקי החליט לדחות את ההצבעה עד שהח"כים יקבלו רשימה של הארגונים שחוו קיצוץ בתמיכה.

חברי הכנסת אף הוטרדו מבקשה להעביר 1.2 מיליון שקל לתקציב הנשיא עבור אבטחתו השנתית.

לטענתם, למרות שמדובר בהוצאת ביטחון קבועה מדי שנה, הסעיף אינו כלול בבסיס התקציב אלא עובר מדי שנה בוועדת הכספים. בעוד נציג בית הנשיא אמר כי אין לו התנגדות שזו תהיה הוצאה קבועה שכן זו אותה הוצאה בשש שנים האחרונות, נציג אגף תקציבים אמר כי הסכום משתנה בהתאם לדמותו של הנשיא. ח"כ סתיו שפיר (עבודה) העבירה ביקורת על משרד האוצר: "יש פה עניין של יעילות, סדר ושקיפות תקציבית ששוב ושוב מוכח כי אינו חלק משיקוליו של אגף תקציבים". ח"כ סטרוק לעומת זאת העבירה ביקורת על נשיא המדינה שמעון פרס: "בבסיס התקציב היה ניכר בעין עליה דרמטית בתקציב בית הנשיא מאז ששמעון פרס נכנס להיות נשיא".

העברות נוספות שהח"כים הספיקו לאשר היום: 20 מיליון שקל עבור שיקום תשתיות ביישובים כפריים, 2.5 מיליון שקל מתקציב פעולות ההסברה למחסומים בטקסים ממלכתיים ו-1.4 מיליון שקל לתקשוב הממשלתי על מנת להקל על רישוי עסקים במחשב. כמו כן אושרה העברה של 14.5 מיליון שקל לשיפוץ בתי המשפט ועוד 1.5 מיליון שקל לבתי הדין הרבניים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות