אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

חדש מהניילונים: אל על משיקה מטוסי בואינג חדשים

היום הציגה חברת התעופה את המטוסים מדגם 737-900ER, המיועדים להגברת תדירויות הטיסות ליעדי אירופה ולפתיחת טיסות ליעדים חדשים. המנכ"ל שקדי התייחס גם לנסיגתה של קרן פימי מכוונתה להשקיע בחברה

23.10.2013, 13:01 | גיל קליאן
אחרי 5 שנים בלי מטוסים חדשים –אל עלחנכה הבוקר (ד') את צי המטוסים החדש שלה. המטוס הראשון מדגם 737-900ER נחנך הבוקר, ומחר צפוי להמריא לטיסת בכורה לפריז. בתחילת דצמבר יגיע המטוס השני מדגם זה, ועד תחילת 2016 ימנה הצי החדש 8 מטוסים.

קראו עוד בכלכליסט

אליעזר שקדי, מנכ"ל אל על, הסביר באירוע ההשקה כי המטוסים החדשים ישמשו את החברה להגברת תדירויות בקווים קיימים ליעדי אירופה בעיקר, וכן לפתיחת טיסות ליעדים חדשים. בחברה צינו כי הם שוקלים כעת 5-6 יעדים חדשים, לאחר שבאחרונה החלה אל על לטוס לונציה ולרנקה.

לצד השמחה והחגיגיות של טקס ההשקה, מעל האירוע ריחף צילה של קרן פימי, קרן ההשקעות של ישי דוידי, שלפני כשבועיים הודיעה סופית כי היא נסוגה בה מכוונתה להשקיע באל על עד 75 מיליון דולר בתמורה ל-48% ממניות החברה. נסיגתה של קרן פימי לוותה בחילופי האשמות בין הוועד להנהלה – כאשר אנשי הוועד האשימו את הנהלת אל על בכך שהכשילה את המו"מ.

היום התייחס שקדי לנושא ואמר כי "אני רציתי שפימי תיכנס. בשורה התחתונה ההחלטה של פימי היתה קשורה להסכם העבודה שלא הבשיל לתנאים שפימי רצתה". על השלכות אי כניסתה של פימי או משקיע אסטרטגי אחר לחברה על תוכניות הפיתוח כמו רכישת המטוסים החדשים, אמר שקדי כי "כל מהלך ההתחדשות במטוסים החל לפני פימי". שקדי ציין כי היכולת של החברה לגייס מימון למהלך התחדשות המטוסים מביע למעשה כי השוק מאמין בחברה גם בלי כניסתו של משקיע חדש. עם זאת, ציין שקדי כי קיימות לא מעט קבוצות שבוחנות כיום כניסה להשקעה באל על. כפי שנחשף ב"כלכליסט", אחת הקבוצות האלה היא קבוצת משקיעים בראשותו של אבי גבאי, מנכ"ל בזק לשעבר.

מטוס בואינג 737-900ER של אל על מטוס בואינג 737-900ER של אל על מטוס בואינג 737-900ER של אל על

בינתיים מסבירים באל על כי המטוסים החדשים הם יעילים וחסכוניים יותר ובכך יאפשרו לחברה להתחרות בצורה טובה יותר. כמו כן מציע המטוס החדש שדרוג של המושבים, מרחק קצת גדול יותר בין מושב למושב, ומערכת בידור אלחוטית שתתממשק למכשירי הטאבלט של הנוסעים. כמו כן המטוסים החדשים יציעו שקעים חשמליים ושקעי USB. כמו כן יציעו המטוסים החדשים תאי אחסון גדולים ב-30% שהותאמו עבור הקהל הישראלי חובב תיקי היד הגדולים, וכן אל על התקינה תא שירותים נוסף במרכז המטוס כדי למנוע תורים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות