אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא רק בבני ברק: מצוקת הדיור במגזר החרדי הגיעה לברוקלין צילום: cc by conbon33

לא רק בבני ברק: מצוקת הדיור במגזר החרדי הגיעה לברוקלין

לפי מנכ"ל חברת אפריל השקעות הפועלת באזור, מחירי הדירות בוויליאמסבורג – מעוז החרדים בברוקלין עלו בעד 80% בשנים האחרונות ודחקו אותם לשכונות המרוחקות ממנהטן

23.10.2013, 14:25 | דותן לוי

"משפחות חרדיות מתקשות לרכוש דירות בשכונת וויליאמסבורג שנחשבה למעוז החרדים בברוקלין והם נאלצים לחפש חלופות מרוחקות יותר", כך אומר היום דדי גולדברגר, מנכ"ל חברת אפריל השקעות פרטיות הפועלת באזור זה. לדברי גולדברגר, משפחות וצעירים נוהרים ממנהטן לברוקלין וככל שהשכונה מקורבת יותר למנהטן וסמוכה יותר לתחנת רכבת תחתית כך עליית מחירי הדירות באזור גבוהה יותר.

קראו עוד בכלכליסט

ההשוואה בהקשר זה לישראל הינה בלתי נמנעת כיוון שבארץ סובלת האוכלוסייה החרדית ממצוקת דיור חמורה ועליית מחירי הדיור בערים כמו בבני ברק וירושלים מאלצת את החרדים לחפש חלופות זולות יותר בישובים פריפריאליים כמו הר יונה בנצרת עלית, קריית גת בית שמש, חריש ועוד. בניו יורק החרדים המתגוררים ברובע ברוקלין סובלים ממצוקת דיור דומה ונאלצים לעבור לשכונות ועיירות מרוחקות מהעיר ניו יורק כמו Monsey שבצפון מדינת ניו יורק.

ווילאמסבורג בברוקלין. החרדים נאלצים לחפש חלופות רחוקות יותר, צילום: בלומברג ווילאמסבורג בברוקלין. החרדים נאלצים לחפש חלופות רחוקות יותר | צילום: בלומברג ווילאמסבורג בברוקלין. החרדים נאלצים לחפש חלופות רחוקות יותר, צילום: בלומברג

על פי נתונים שנאספו על ידי חברת אפריל מחברות תיווך הפועלות בברוקלין מחירי הדירות בשכונת וויליאמסבורג עלו מאז 2008 בכ-60% עד 80%. מחירה של דירת 2 חדרים חדשה מגיעה כיום לכ-560-700 אלף דולר. לדברי גולדברגר, עליית המחירים באה לידי ביטוי גם בתשואות גבוהות על השקעות בברוקלין אשר עומדות על ממוצע של כ–20% עד 35% בשנה.

לדבריו, ווילאמסבורג עוברת שינוי דמוגרפי משמעותי בשנים האחרונות. לשכונה נוהרים אמנים וצעירים ממנהטן, ולשכונות כמו קראון הייטס, בושוויק ובדסטיי מגיעות גם משפחות צעירות ואנשי עסקים העובדים בוול סטריט ורואים בברוקלין סביבת מגורים שמתאימה יותר למשפחות.

השכונות המבוקשות ביותר בברוקלין הן השכונות הקרובות למנהטן והשכונות בהן יש רכבת תחתית המאפשרת גישה מהירה למרכז העיר. "כאשר המחירים בוויליאמסבורג עלו, ראינו ששכונת בושוויק הסמוכה מדרום, נהנית מביקושים דומים על ידי צעירים ואילו החרדים מוויליאמסבורג נוטים לעבור לשכונת רחוקות עוד יותר כגון בדסטיי או שהם נדחפים בכלל לצאת מהעיר ניו יורק", הוא אומר.

עוד מסביר גולדברגר כי עיקר הבנייה היום בברוקלין מתמקדת בבנייה להשכרה ופחות בבנייה למגורים ולכן עודף הביקוש על ההיצע לדירות חדשות לרכישה הוא גבוה והמחירים מאמירים. לאחרונה התוודה גם נשיא רובע ברוקלין , מרטי מרקוביץ' שבגיל 60 הוא החליט לרכוש דירה ראשונה לאחר שגר שנים בשכירות בגלל שמחירי השכירות עלו ונטילת המשכנתא הייתה משתלמת יותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות