אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורקל מעליבה את IBM צילום: בלומברג

אורקל מעליבה את IBM

אורקל הכריזה שעקפה את IBM במכירות תוכנה. אך מה ששתי שוכחות לציין זה שהן נעקפות בסיבוב על ידי ספקיות התוכנה כשירות ענן כגון סיילספורס ווורקדיי

23.10.2013, 16:34 | סוכנויות הידיעות
אורקל הודיעה בהצהרה לעיתונות ביום שישי כי היא מכריזה על עצמה כחברת התוכנה השנייה בגודלה בעולם וכובשת את מקומה של IBM, זאת בשל הירידה בהכנסותיה של האחרונה. על כך מדווח אתר ביזנס אינסיידר. אורקל לא מזכירה מי עומדת במקום הראשון אך סביר להניח כי זו חברת מיקרוסופט.

קראו עוד בכלכליסט

המשעשע הוא שבשבוע שעבר, אחד מהאנליסטים המוערכים ביותר לענייני אורקל בוול סטריט, ריק שרלנד מחברת נומורה (Nomura) פרסם ניתוח מנייה ובו הוא מנתח את פעילותה של אורקל שלפיה - מבלי לחשב את הרכישות שביצעה החברה - ירדו הכנסותיה מחוזים חדשים לתוכנות ב-1% לעומת שנה שעברה.

רווחיה של אורקל מתוכנות - כמו IBM וספקיות תוכנה אחרות – מגיע בעיקר מתשלומים של לקוחותיה עבור רישיונות ומרכישתם של עדכונים, שדרוגים, תיקונים ושירותי תמיכה טכנית. למעשה זהו האלמנט היחיד בפעילותה של אורקל הרושם צמיחה.

אורקל עוקפת את IBM כחברת התוכנה השניה בעולם, צילום: בלומברג אורקל עוקפת את IBM כחברת התוכנה השניה בעולם | צילום: בלומברג אורקל עוקפת את IBM כחברת התוכנה השניה בעולם, צילום: בלומברג

אך בעולם של מחשוב ענן, נראה שאורקל דווקא מאבדת חוזים לטובת חברות כגון Salesforce.com ו-Workday, אומר שרלנד, הסבור כי ידרשו לאורקל שלוש שנים ואולי אף 10 שנים כדי למצוא את מקומה בתחום.

מנכ"ל IBM, מארק לורידג' נאלץ להודות בפני אנליסטים בשיחת הוועידה הרבעונית: "אני מסכים עם כך שלא היה לנו את רבעון התוכנה שלו ציפינו".

אם אורקל אכן מבקשת לזרות מלח על פצעיה של IBM, הרי שהיא יכולה להצביע על הירידה המבהילה בעסקי החומרה שלה – הכנסותיה של IBM מחומרה ברבעון השלישי נפלו ב-16% לעומת אותה התקופה אשתקד. הרווחים ממכירות אלו ירדו ב-1 מיליארד דולר, אמר לורידג'.

אבל במחשבה שנייה, עסקי החומרה של אורקל עוד יותר בבוקה ומבולקה - הן רשמו ירידה של 14% ברבעון הקודם וסך הכול ירדו ב-40% מאז רכשה החברה את סאן (Sun) ב-2010. ב-IBM טרם הגיבו לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות