אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מצנח הזהב של פרופ' שלמה מור-יוסף מביה"ח הדסה - 74 אלף שקל בחודש צילום: אלכס קולומויסקי

מצנח הזהב של פרופ' שלמה מור-יוסף מביה"ח הדסה - 74 אלף שקל בחודש

את השכר החריג מקבל מנהלו לשעבר של בית החולים במקביל למשכורתו כמנכ"ל הביטוח הלאומי וזאת למרות שביה"ח נמצא בגירעון אדיר של 1.3 מיליארד שקל

23.10.2013, 17:42 | מיקי פלד ושאול אמסטרדמסקי
74 אלף שקל מקבל מנכ"ל הביטוח הלאומי, פרופ' שלמה מור-יוסף, כל חודש ממקום העבודה הקודם שלו, בית החולים הדסה. הכסף ניתן למור-יוסף בתור פנסיה חודשית עבור 30 שנות עבודה בבית החולים, בתפקידו האחרון אף כמנהלו, אך בפועל מדובר ב"מצנח זהב" שאיפשר את עזיבתו של מור-יוסף את הדסה לרצון שני הצדדים. הסכום הזה ישולם למור יוסף עד שיגיע לגיל פרישה עוד 6 שנים במקביל למשכורת שהוא מקבל כמנכ"ל הביטוח הלאומי.

קראו עוד בכלכליסט

פרופ פרופ' שלמה מור יוסף | צילום: עמית שעל פרופ

רובם של מנהלי בתי החולים בישראל מצויין בתוך הסדר פנסיה תקציבית שמבטיח כי המדינה היא זו שתשלם את הקצבה החודשית המגיעה להם כשיפרשו לגמלאות. קצבה זו דומה לשכרם הנוכחי, המגיע למעל ל-50 אלף שקל ברוטו בחודש. במקרה של הדסה מדובר בעמותה ולא בבית חולים ממשלתי או כזה השייך לשירותי בריאות כללית. על כן גם ההסדר עם מור יוסף קובע שכר חריג ביותר. שכר זה אף עוד יותר חריג מכיוון והדסה נמצא בגרעון אדיר של כ-1.3 מיליארד שקל שכמעט ולא איפשר את תשלום השכר המלא של העובדים בחודש האחרון.

עוד בתקופתו של מור יוסף כמנכ"ל בית החולים, 2001-2011, נכנס בית החולים לבעיה פיננסית והחלו סכסוכים בינו לבין בעלי בית החולים, ארגון נשות הדסה האמריקאי. בתחילת 2010 עזב מור יוסף את התפקיד ובתמורה קיבל את מצנח הזהב ועבר לתפקידו הנוכחי, בו הוא אחראי על העברת קצבאות קיום כמו נכות או הבטחת הכנסה לכמיליון משפחות.

מבית החולים הדסה נמסר כי "פרופ' מור יוסף אכן מקבל קצבה מבית החולים אך אנו לא מוסרים פרטים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
פשוט נורא מה שהוא עשה להדסה ורופאיה...
לא רק שמור יוסף הרס את הדסה. הוא רוקן את קרנות הרופאים. מאות מליוני שקלים הכל כסף של רופאי הדסה נעלמו !!! ומי יודע אם אי פעם הכסף יחזור לקרנות. בחשבון פשוט - מאז פוטר , לפני שנתיים ועד לפנסיה יחלפו 8 שנים. 8x74x12 הם כ - 7 מליון שקלים שכמובן הדסה מבקשת מהמדינה כתמיכה.כלומר אנחנו בעצם האזרחים משלמים את מצנח הזהב המטורף הזה. נשות הדסה חתמו על הסכם מושחת ! ואנחנו , אזרחי ישראל נשלם אותו ! ומה אחרי גיל הפנסיה ? אותו הדבר . 74,000 ₪ לכל חודש ועד 120. בהצלחה !
רינה  |  23.10.13
לכל התגובות