אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות ני"ע חוקרת חשד להונאה בבית ההשקעות אלפא פלטינום צילום: אוראל כהן

רשות ני"ע חוקרת חשד להונאה בבית ההשקעות אלפא פלטינום

ביהמ"ש המחוזי בת"א הורה לאסוף מסמכים ומחשבים מהחברה לאחר ששמואל מנדזיצקי, מבעלי מחסני חשמל לשעבר, טען כי בית ההשקעות גנב 29 מיליון שקל מחשבונו

24.10.2013, 12:54 | תומר גנון וזוהר שחר לוי
מחלקת חקירות ומודיעין של רשות ני"ע חוקרת חשד להונאה לכאורה בבית ההשקעות אלפא פלטינום. זאת בעקבות צו תפיסת נכסים שנתן ביום שני שופט בית המשפט המחוזי בת"א, חאלד כבוב, במסגרת תביעה אזרחית שהגיש שמואל מנדזיצקי, מבעלי מחסני חשמל לשעבר. כבוב הורה על מינוי תופס נכסים שיאסוף מסמכים ומחשבים מהחברה בניסיון ללמוד מה עלה בגורל הכסף. הבקשה, כמו החשדות, הגיעו לידי רשות ני"ע שפתחה בחקירה.

עמי סגל מאלפא פלטינום, צילום: אוראל כהן עמי סגל מאלפא פלטינום | צילום: אוראל כהן עמי סגל מאלפא פלטינום, צילום: אוראל כהן

מנזיצקי טוען בבקשה שהגיש בימים האחרונים לבית המשפט המחוזי בתל אביב, באמצעות עו"ד אסף ברם ממשרד ברם, סלוקי ושות', כי בית ההשקעות אלפא פלטינום ובעליו, עמי סגל, גנבו 29 מיליון שקל מחשבונו. "על פניו", כתב השופט כבוב, "נראה שקיומם של הסכמי השקעות מחד, תוך התחייבות מפורטת ומפורשת לגבי אופן השקעת הכספים, ומאידך חריגה מהתחייבות זאת תוך השקעה רובם ככולם של הכספים בקרנות זרות - גרמו לכאורה לאובדן מוחלט של סכום עתק של 29 מיליון שקל".

לפי בקשתו של מנדזיצקי, בית ההשקעות ביצע "מעשים חמורים של גזל או הונאה או גניבה או העלמה או הסתרה" של כספיו. לדבריו, באופן זה נגזלו מחשבונו האישי 10.7 מיליון שקל ועוד 18 מיליון שקל מחשבונות החברה שבבעלותו, ש.מנדזיצקי השקעות מנדזיצקי היה מבעלי מחסני חשמל עד 2008, אז נמכרה החברה. לגרסתו, הוא הסכים להשקיע את כספו לפי מצגים שהוצגו בפניו על ידי פלטינום וסגל. לפי מצגים אלו, מדובר היה בהשקעה סולידית בחלקה הגדול, שהיתה אמורה להניב תשואה של 5%-6% בשנה. מירב הכסף היה אמור להיות מושקע באפיקי השקעה בארץ ובחלקו בקרנות נאמנות זרות. לטענת מנדזיצקי, ניתנה לו הבטחה מפורשת כי ניתן יהיה "להנזיל" את ההשקעה לפי הצורך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות