אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מזיזים שעה: כך תיערכו למעבר לשעון חורף

מזיזים שעה: כך תיערכו למעבר לשעון חורף

הלילה יש להעביר את השעונים שעה אחורנית. רבים מהסמארטפונים מריצים מערכות הפעלה שלא התעדכנו בהתאם לשינוי מועד העברת השעון - מה שעלול לגרום ליקיצה מוקדמת

26.10.2013, 09:18 | עומר כביר

באג שעון הקיץ מכה שנית - וכעת, לרגל המעבר לשעון חורף: בגלל השינוי שנעשה במועדי שעון הקיץ בישראל לפני חודשים ספורים צפויים משתמשים רבים להיתקל בבעיה בלילה שבין שבת ליום א', כאשר המכשירים שברשותם לא יתעדכנו כראוי לשעון חורף.

קראו עוד בכלכליסט

עם זאת, בסבב זה לא עתיד השיבוש לגרום לאיחורים אלא לתוצאה הפוכה ומשתמשים עלולים להתעורר שעה מוקדם משתכננו.

מזיזים את השעון, צילום: שאטרסטוק מזיזים את השעון | צילום: שאטרסטוק מזיזים את השעון, צילום: שאטרסטוק

מכיוון שהשינוי במועדי כניסת ויציאת שעון הקיץ בוצע בכנסת בהליך מזורז, בעלי סמארטפונים רבים מריצים מערכות הפעלה שלא התעדכנו בהתאם לשינוי זה. בספטמבר המליצו חברות הסלולר לבעלי אותם מכשירים לעבור לשעון אתונה על מנת שהשעון במכשירם יציג את השעה הנכונה, ואולם כעת עלולה המלצה זאת לעורר בעיות.

אף שהמעבר לשעון החורף מתבצע ביוון באותו תאריך כמו בישראל, השעות עצמן אינן חופפות: בישראל המעבר מתבצע ב-2:00 שעון ישראל, וביוון ב-4:00 שעון ישראל. הפרש זה ייצור בעיה בעדכון השעה שבמכשיר באותו פרק זמן, ואולי גם לאחריו.

איך נמנעים מיקיצה מוקדמת?

על מנת להימנע משיבושים בהשכמה, ממליצות חברות הסלולר שלא להסתמך על הסמארטפון לצורך ההשכמה ולעשות שימוש בשעון מעורר מסורתי. כן ממליצות החברות שלא להקדים ולשנות את אזור הזמן בשעון בחזרה לזמן ירושלים לפני המעבר לשעון חורף, קרי רק בראשון בבוקר.

המלצה זו אינה נוגעת למשתמשי אייפון ואייפד שעדכנו את מערכת ההפעלה שלהם לגרסה האחרונה - iOS 7. אלו יכולים להשאיר על אזור הזמן שלהם על זמן ירושלים, או לשנותו לאזור זמן זה כבר עכשיו, מכיוון שמערכת ההפעלה כבר עודכנה בהתאם לשינויים במועדי שעון הקיץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות