אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הטכניון נערך לקליטת הסטודנטים מסין; פועל להקמת 300 חדרי מעונות צילום: אלעד גרשגורן

הטכניון נערך לקליטת הסטודנטים מסין; פועל להקמת 300 חדרי מעונות

הצפי לגידול במספר התלמידים הזרים בשנים הקרובת הביא את המוסד האקדמי הוותיק לפרסום מכרז ראשון להקמה, הפעלה ותחזוקה של מעונות סטודנטים מחוץ לקמפוס. "חשוב לנו שהדבר לא יבוא על חשבון הסטודנטים הישראלים"

24.10.2013, 15:38 | דותן לוי
המחסור בחדרי מעונות בתוך הקמפוסים והגידול במספר הסטודנטים בכלל ומספר הסטודנטים הזרים בפרט הוביל את הטכניון בחיפה לחפש פתרונות מגורים עבור הסטודנטים שלו מחוץ לתחומי הקמפוס. לאחרונה יצא הטכניון במכרז להקמה, הפעלה ותחזוקה של מעונות סטודנטים ברחבי העיר חיפה. היעד של המוסד האקדמי הותיק הוא להגיע לתוספת של 200 מיטות בשכונת נווה שאנן בסמוך לקמפוס הטכניון ועוד כ-100 מיטות בסמוך לפקולטה לרפואה בשכונת בת גלים (או בקמפוס הנמל) ובשכונת הדר, בסמוך לקמפוס הטכניון ההיסטורי.

קראו עוד בכלכליסט

בדרישות המכרז נאמר כי על הדירות להיות מרוכזות במתחם גיאוגרפי אחד או בשני מתחמים גיאוגרפיים ומרחקן לא יעלה על 1 ק"מ ממקום הלימודים. גודל כל חדר כ- 20 מ"ר, והוא כולל שירותים, מקלחת ופינת מטבח. בכוונת הטכניון לפקח על מחירי השכירות כך שמחירי הגג המקסימום למעונות החדשים יגיעו עד לסכום של 1,500 שקל לחודש לקמפוס הטכניון בנווה שאנן ובבת גלים בשכונת הדר ובקמפוס הנמל דמי השכירות החודשיים לא יעברו את רף ה-1,100 שקל.

הטכניון בחיפה. "לאור ההסכם שנחתם להקמת מכון טכנולוגי בסין ולאור צמיחתו של בית הספר הבינלאומי, צפויים להגיע לטכניון בשנים הקרובות מאות סטודנטים זרים ועלינו להיערך לקליטתם. חשוב לנו שפתרונות הדיור לא יבואו על חשבון הסטודנטים הישראלים ", צילום: אלעד גרשגורן הטכניון בחיפה. "לאור ההסכם שנחתם להקמת מכון טכנולוגי בסין ולאור צמיחתו של בית הספר הבינלאומי, צפויים להגיע לטכניון בשנים הקרובות מאות סטודנטים זרים ועלינו להיערך לקליטתם. חשוב לנו שפתרונות הדיור לא יבואו על חשבון הסטודנטים הישראלים " | צילום: אלעד גרשגורן הטכניון בחיפה. "לאור ההסכם שנחתם להקמת מכון טכנולוגי בסין ולאור צמיחתו של בית הספר הבינלאומי, צפויים להגיע לטכניון בשנים הקרובות מאות סטודנטים זרים ועלינו להיערך לקליטתם. חשוב לנו שפתרונות הדיור לא יבואו על חשבון הסטודנטים הישראלים ", צילום: אלעד גרשגורן

בטכניון מעריכים כי לוח הזמנים לאיכלוס הדירות יהיה בין שנתיים לארבע שנים ממועד הזכייה במכרז. לדברי זהבה לניאדו, סמנכ"ל התפעול של הטכניון, "לראשונה בתולדות הטכניון אנו יוצאים במכרז להקמת מעונות לסטודנטים מחוץ לקמפוס, ברחבי העיר חיפה. לאור ההסכם שנחתם להקמת מכון טכנולוגי בסין ולאור צמיחתו של בית הספר הבינלאומי, צפויים להגיע לטכניון בשנים הקרובות מאות סטודנטים זרים ועלינו להיערך לקליטתם. חשוב לנו שפתרונות הדיור לא יבואו על חשבון הסטודנטים הישראלים ועל כן אנו מחפשים פתרונות דיור נוספים לכלל הסטודנטים, לתלמידי בית הספר הבינלאומי ולסטודנטים ללימודי דוקטורט בפרט – בשיתוף יזמים פרטיים מחוץ לקמפוס".

לנדאו הוסיף: "בנוסף לפתרונות הדיור מחוץ לקמפוס מתוכנן לקום בטכניון, בעתיד הקרוב, כפר סטודנטים ללימודי הסמכה ובו 470 פתרונות דיור נוספים. אנו זוכים לשיתוף פעולה מצד הרשויות המוניציפאליות ומקווים להצליח לאתר מתחמים מתאימים."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
חוסר חשיבה לטווח ארוך. ועצוב גם כן. על הסטודנטים הישראלים לא חשבו עד עתה
פתאום העיניים מתרחבות כי חושבים על הכסף שיביאו הסטודנטים הזרים להון המדינה (והאוניברסיטה בפרט) אז רצים להקים להם מעונות. למה לא הקימו מעונות יפים וראויים לסטודנטים הישראלים שהם הם העתיד של המדינה ? יתרה מזאת הסינים ידועים כגונבי רעיונות. רעיונות נרקמים תוך מערכות יחסים בעיקר בחיי הסטודנטים (קהל צעיר ונמרץ). כך עשו את הונם על המולטי בליונרים החדשים - מרק צוקרברג, ביל גייטס...שהכירו את חבריהם בשנות הקולג' ומשם העפילו הלאה עם אותם אנשים. אם עד אתה העולם המערבי הלך אל פי אבדון כשהעביר את כל הייצור לסין (וכל הנגזרות של הייצור שהם מעמד המנהלים ולא רק מעמד הפועלים), אז עתה מעבירים גם את הגרעין האחרון שנותר - והוא המוח האנושי ויצירותיו.
אוי ואבוי  |  27.10.13
לכל התגובות