אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: ירידה בבקשות לדמי אבטלה בשבוע החולף - פחות מהתחזיות צילום: shutterstock

ארה"ב: ירידה בבקשות לדמי אבטלה בשבוע החולף - פחות מהתחזיות

ירדו ב-12 אלף ל-350 אלף; הגירעון המסחרי באוגוסט נותר כמעט ללא שינוי

24.10.2013, 16:11 | סוכנויות הידיעות

מספר הבקשות החדשות לדמי אבטלה בארה"ב ירדו ב-12 אלף לכ-350 אלף בשבוע השלישי של אוקטובר אך תקלה חמורה במערכת המחשוב של רשויות התעסוקה בקליפורניה ממשיכה לעוות את התמונה הכללית.

האנליסטים בוול סטריט צפו ירידה במספר הדרישות ל-337 אלף לעומת הנתון של 362 מהשבוע שעבר שתוקן כלפי מעלה.

הממוצע החודשי – הנחשב לנתון אמין יותר מהממוצע השבועי – קפץ ב-10,750 דרישות ל-348,250 דרישות חדשות – רמתן הגבוהה ביותר מאז יולי, כך על פי הצהרת משרד התעסוקה האמריקאי מהיום (ה').

מספר הדרישות נסק לשיא של שישה חודשים לפני שלושה שבועות בשל בעיות בעדכוני התוכנה בקליפורניה שצוינו לעיל שהשפיעה על מאות אלפי דרישות וגרמה לבעיות חמורות יותר ממה שהודו בתחילה רשויות התעסוקה. הנתונים העדכניים אינם כוללים את עובדי הציבור שיצאו לחופש מאולץ בשל השבתתה החלקית של הממשלה. בשבוע שנסתיים ב-12 באוקטובר, מספר הדרישות החוזרות לדמי אבטלה ירד ב-8,000 ל-2.87 מיליון.

נשיא ארה"ב, ברק אובמה, צילום: איי אף פי נשיא ארה"ב, ברק אובמה | צילום: איי אף פי נשיא ארה"ב, ברק אובמה, צילום: איי אף פי

הגירעון מסחר כמעט ללא שינוי

בתוך כך נותר הגירעון המסחרי של ארה"ב באוגוסט כמעט ללא שינוי על רקע דשדוש בייבוא ובייצוא במדינה, מה שמעיד על האטת המומנטום של הצמיחה הכלכלית.

הגירעון גדל ב-0.4% ל-38.8 מיליארד דולר בהשוואה לנתון מיולי של 38.6 מיליארד דולר שתוקן כלפי מטה, כך דיווח משרד המסחר האמריקאי היום בוושינגטון. התחזית החציונית של 71 כלכלנים שנסקרו על-ידי בלומברג הייתה לגירעון של 39.4 מיליארד דולר לאוגוסט.

הכלכלות הזרות הנאבקות להתאושש מהמשבר והמבוי הסתום הפיסקאלי בארה"ב כנראה גורמים לצרכנים לדחות את רכישותיהם עד לעונת החגים מה שמאט את הייבוא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות