אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקשת פירוק נגד מפעילת רשתות האופנה ml וג'אמפ

בקשת פירוק נגד מפעילת רשתות האופנה ml וג'אמפ

חברת אוניה הגישה את הבקשה נגד "מתאים לי" שבבעלות אבי מלכה, בעקבות חובות שלא שולמו. גורמים בקניונים מספרים כי מלכה לא משלם שכר דירה. הערכות: רכישת אופיס דיפו הביאה את מלכה לסחרור

24.10.2013, 18:44 | אורנה יפת

בקשת פירוק הוגשה נגד "מתאים לי" שבבעלות אבי מלכה, המחזיקה ברשתות האופנה ml וג'אמפ. הבקשה הוגשה על ידי חברת אוניה, ספקית דיוור ישיר ודפוס. בבקשת הפירוק טוענת אוניה כי "מתאים לי" הפרה על דעת עצמה את תנאי ההתקשרות והצ'קים שלה החלו לחזור.

קראו עוד בכלכליסט

מבקשת הפירוק עולה כי צ'ק שנתנה "מתאים לי" לאוניה, על סך 50 אלף שקל, לא כובד על ידי הבנקים והוגש להוצאה לפועל. אוניה טוענת כי "מתאים לי" חייבת לה 138 אלף שקל. עוד נטען בבקשה לפירוק כי "מתאים לי" התעלמה מבקשותיה של אוניה להסדיר את החוב וכי "קיים חשש קרוב לוודאי כי החברה איננה מסוגלת לפרוע או חובותיה".

אבי מלכה, בעלי ג אבי מלכה, בעלי ג'אמפ ו-ml | צילום: צביקה טישלר אבי מלכה, בעלי ג

מ"מתאים לי" נמסר: "הספק לא ביצע את עבודתו ועל כן החברה עצרה את התשלומים".

עם זאת, גורמים בקניונים אומרים כי "מתאים לי" אינה עומדת גם בתשלומי שכר הדירה. לדברי בכירים בענף, מלכה לא משלם שכר דירה מאז חודש אוקטובר, ובמשך השנה האחרונה הגיעו עימו בחלק מהקניונים להסדרים של פריסה והסדר חובות. "בשנה האחרונה הוא משלם שכר דירה פעם כן ופעם לא", אומר אחד הבכירים. "כבר הגענו איתו בעבר להסדר חובות אבל מאז החודש האחרון הוא שוב לא משלם".

בכיר אחר מספר כי "הוראות הקבע שלו חוזרות, אבל הוא מחליף אותם בצ'קים דחויים ועושה פריסת חובות לחצי שנה. הצ'קים הללו כובדו עד כה אבל סביר להניח שמעכשיו לא יכובדו".

גורם אחר בענף מסר כי בחצי שנה האחרונה ירדו פדיונות "מתאים לי" ב-10% אל מול מחצית השנה הראשונה ב-2012. "אבל זה כשלעצמו בענף האופנה נחשב לעלייה. כנראה שמה שהפיל אותו זה אופיס דיפו".

ספק לשעבר של ג'אמפ מספר כי אבי מלכה חייב לו כסף רב ולכן הוא החליט לעזוב את החברה וסגר את החנות שהפעיל. "אבי חייב לי 137 אלף שקל. כבר לפני חודש שמעתי שהוא מתכוון לסגור את רשת ג'אמפ שאיננה רווחית והחלטתי לסגור את החנות שהפעלתי. סבלתי מאד כזכיין של החברה והוצאתי מהחנות את כל המלאי ושלחתי אותו למשרדים. אני יודע שיהיה לי קשה לגבות ממלכה את הכסף, אבל אני אעשה את זה".

הטענה בענף כי מה שהכניס את מלכה לסחרור היא רכישת אופיס דיפו בתחילת השנה. מלכה רכש יחד עם אחיו מירן מלכה, בעל רשת כלי הבית הרמוניה, את אופיס דיפו שנקלעה להקפאת הליכים תמורת 43 מיליון שקל. מספר חודשים לאחר הרכישה, סגרה החברה את כל סניפי אופיס דיפו בקבוצת עזריאלי והחלה לצמצם שטחי מסחר בקניונים נוספים. מלכה טען כי מדובר בתוכנית הבראה לרשת וכי במקום שטחים גדולים ייפתחו סניפים קטנים של אופיס דיפו, על מנת לחסוך בעלויות שכר דירה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
כשמנהלים עסק בהבראה באופן בלתי אמין - אין הצלה והצלחה
ביקשתי לרכוש נייר צילום. באתר של אופיס דיפו היה רשום 13.99 ש"ח לחבילה. באתי לכל בו שלום לקנות מספר חבילות ושם אמרו לי שאין דבר כזה 13.99 אלא 16.99 . ביקשתי שיכנסו לאינטרנט. נכנסו ואומנם הופיע מחיר 13.99 ש"ח. אמרו: לך תקנה באינטרנט אצלנו אין דבר כזה. אבי מלכה הטריח אותי - ולכן לא מאמין למי שעובד עלי אני אחד. ברור שישנם רבים כמוני - לקוחות שבורחים - העסק יפול
מזרחי  |  24.10.13
2.
טעות אסטרטגית לקנות חברה פושטת רגל ובלי בסיס עיסקי יציב כמו אופיס דיפו.
אפילו באמריקה מדינת הרשתות אופיס דיפו צולעת. הכל בגלל הסינים שביטלו את היתרון שהיה לאופיס דיפו בקנייה בהיקף גדול. היום גם חנות בינונית יכולה לקנות בסין ובלי לוגיסטיקה יקרה ומסורבלת. אני רק מתפלא על יזם מנוסה כמו מלכה ואחיו אשר לא עשו חושבים הפעם. טעות אחת כזו תביא אותם לחיסול כל עסקיהם. חבל עליהם. אנשים שהקימו אימפריה בעשר אצבעות.
דני שמש , פתח תקווה  |  24.10.13