אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טוויטר מעדכנת התשקיף: מתכננת לגייס עד 1.6 מיליארד דולר

טוויטר מעדכנת התשקיף: מתכננת לגייס עד 1.6 מיליארד דולר

החברה מתכננת להנפיק בניו יורק 13% ממניותיה במחיר נמוך יחסית; השווי של טוויטר צפוי לעמוד על 11 מיליארד דולר - לעומת הערכות אנליסטים שלפיהן השווי עומד על 15 מיליארד דולר

25.10.2013, 08:23 | הראל עילם
טוויטר עדכנה אמש (ה'), אחרי סגירת המסחר בוול סטריט, את התשקיף שלה לקראת ההנפקה. זאת הפעם השלישית שהרשת החברתית השנייה בגודלה בעולם מעדכנת את התשקיף, והפעם היא הוסיפה את יעד ההנפקה - דבר ששופך אור על שווי השוק הצפוי שלה. 

קראו עוד בכלכליסט

הרשת החברתית מסרה כי היא מקווה לגייס עד 1.6 מיליארד דולר - לפי שווי של כ-11 מיליארד דולר. מדובר בשווי צנוע יחסית, לעומת הערכות אנליסטים שלפיהן שווי החברה הוא 15 מיליארד דולר.

החברה מתכוונת למכור 70 מיליון מניות במחיר של 17-20 דולר למניה - לעומת תחזיות שלפיהן המחיר יעמוד על 25-30 דולר. אם החתמים יבחרו למכור חבילה נוספת בת 10.5 מיליון מניות - הגיוס עשוי כאמור להגיע ל-1.6 מיליארד דולר.

בסך הכל, טוויטר מתכוונת להנפיק 13% ממניותיה - שיעור גבוה מהצפוי. 

מנכ"ל טוויטר דיק קוסטולו, צילום: בלומברג מנכ"ל טוויטר דיק קוסטולו | צילום: בלומברג מנכ"ל טוויטר דיק קוסטולו, צילום: בלומברג

לפי הערכות, המחיר הנמוך יחסית בהנפקה נקבע כדי שמקרה פייסבוק לא יחזור - אז הונפקו מניות הרשת החברתית במחיר גבוה יחסית ורשמו ירידות במשך תקופה ארוכה.

בעדכונים הקודמים, טוויטר הציגה גם את הנתונים הפיננסיים שלה לרבעון האחרון, שלפיהם ההכנסות זינקו ביותר מ-100%, אבל ההפסד התפעולי זינק אף הוא.

השווי המוערך של טוויטר נמוך בהרבה מזה של ענקיות אינטרנט אחרות, בהן גוגל (342 מיליארד דולר) ופייסבוק (128 מיליארד דולר).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות