אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרה הקפאת הליכים זמנית לאופיס דיפו החדשה; הסניפים ייסגרו צילום: נמרוד גליקמן

אושרה הקפאת הליכים זמנית לאופיס דיפו החדשה; הסניפים ייסגרו

לפי המנהלים המיוחדים של החברה, "אין ביכולתה לעמוד בהתחייבויות השוטפות - ועולה חשש שהיא עלולה לקרוס בתוך זמן קצר". ביהמ"ש הוציא צו עיכוב יציאה מהארץ לבעלים אבי מלכה. אתמול הוגשה בקשת פירוק נגד "מתאים לי", גם היא בבעלות מלכה

25.10.2013, 12:05 | זוהר שחר לוי

בית המשפט המחוזי מרכז קיבל הבוקר (ו') את בקשת המנהלים המיוחדים של אופיס דיפו החדשה, והורה על הקפאת הליכים זמנית ומינוי נאמנים לרשת שבבעלות אבי מלכה - לצורך הכנת תוכנית הבראה.

המנהלים המיוחדים, עוה"ד דוד פורר וישראל בכר, שישמשו גם נאמנים, צפויים לסגור את הסניפים למשך כמה ימים ולהעמיד שומרים בכניסה שימנעו הוצאת סחורה.

קראו עוד בכלכליסט

הבקשה להקפאת הליכים ומינוי נאמן הוגשה הבוקר על ידי עוה"ד בכר ופורר ובמעמד צד אחד. בבקשה, שנידונה בפני השופט אילן שילה, נכתב כי דחיפות הוצאת הצו נובעת מכך שהחברה שלחה לפני יומיים מכתב למנהלים המיוחדים בו ציינה כי "אין ביכולתה לעמוד בהתחייבויותיה השוטפות". לפיכך, נכתב, "עולה החשש שהחברה עלולה לקרוס בתוך זמן קצר אם לא יינתן הצו לאלתר".

בעקבות הודעה זו פנו המנהלים המיוחדים לבית המשפט, פנייה שגררה הודעה נוספת מבא כוחה של החברה, עו"ד עודד שטייף, שלפיה "בעקבות פנייתכם לבית המשפט, שלמרבה הצער לא תואמה מול מרשתנו, החלה הסתערות ספקים על החנויות בדרישה לקבל סחורה. החברה חוששת כי מחר יחמירו תופעות ההתפרעות של ספקים בסניפים. מרשתי מתעתדת לנסות להפעיל את החנויות, אלא אם תודיעו לה כי אתם סבורים שעליה להשבית את החנויות מחר".

אבי מלכה, הבעלים של אופיס דיפו החדשה, צילום: ענר גרין אבי מלכה, הבעלים של אופיס דיפו החדשה | צילום: ענר גרין אבי מלכה, הבעלים של אופיס דיפו החדשה, צילום: ענר גרין

לדברי הנאמנים, לנוכח דברים אלו, ברור שיש צורך בהוצאת צו הקפאת הליכים באופן מיידי כדי למנוע את שיתוקה של החברה - "שכן עצירת המכירות תגדיל את מצוקתה התזרימית ותוביל לנזקים כלכליים בלתי הפיכים, דבר אשר יוביל לפגיעה מהותית בפעילות החברה, ויסכל כל דרך לשקמה, את פעילותה ופרנסת עובדיה".

הנאמנים צפויים לפעול לתפיסת נכסי החברה ולהכין לה תוכנית הבראה. ככל הנראה, בימים הקרובים ייסגרו חנויות אופיס דיפו לכמה ימים עד שניתן יהיה להוציא את הרשת לדרך חדשה במסגרת תוכנית הבראה. 

במקביל להקפאת ההליכים, נעתר בית המשפט לבקשת המנהלים המיוחדים להוציא צו עיכוב יציאה מהארץ למלכה, זאת בשל היותו הבעלים של החברה וכמי שערב באופן אישי לחובותיה. הצווים שהוצאו יעמדו בתוקף עד ליום שני הקרוב, אז יתקיים דיון בפני השופטת עירית ויינברג נטוביץ.

  

בדצמבר 2012 נכנסה אופיס דיפו להקפאת הליכים, ועוה"ד פורר ובכר מונו אז למנהליה המיוחדים שלה. בפברואר השנה רכש מלכה יחד עם אחיו מירן מלכה, בעל רשת כלי הבית הרמוניה, את הרשת תמורת 43 מיליון שקל, והיא נהפכה ל"אופיס דיפו החדשה".

כמה חודשים לאחר הרכישה, סגרה החברה את כל סניפי אופיס דיפו בקבוצת עזריאלי והחלה לצמצם שטחי מסחר בקניונים נוספים. מלכה טען כי מדובר בתוכנית הבראה לרשת, וכי במקום שטחים גדולים ייפתחו סניפים קטנים על מנת לחסוך בדמי השכירות. 

אופיס דיפו מעסיקה כ-780 עובדים ומפעילה 31 סניפים ברחבי הארץ. ואולם, לפי המנהלים המיוחדים, לאחרונה נקלעה החברה לקשיים, והתשלומים על רכישתה החלו להתעכב. התשלום האחרון - של אוקטובר - על סכום של 1.8 מיליון שקל - הועבר בצ'ק שלא כובד, נטען.

אתמול דווח כי רשת האופנה "מתאים לי", שבבעלות מלכה, נקלעה גם היא לקשיים ועומדת בפני הליכי פירוק לאחר שחברת אוניה פנתה לבית המשפט המחוזי מרכז. בקשת הפירוק הוגשה נגד מתאים לי, המחזיקה ברשתות ML וג'אמפ בשל חובות של כ-200 אלף שקל. “קיים חשש קרוב לוודאי כי החברה אינה מסוגלת לפרוע את חובותיה", נכתב בבקשה. 

בעקבות הגשת בקשת הפירוק נגד מתאים לי, סיפרו גורמים בענף כי הרשת אינה עומדת בתשלומיה, וכי מלכה חייב כספים לספקים ולשכירויות. הטענה בענף היא כי רכישת אופיס דיפו הכניסה את מלכה לסחרור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות