אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נציגי האוצר לעובדי רשות מקרקעי ישראל: "התנגדות לחברה החדשה לא תועיל" צילום: דוד הכהן

נציגי האוצר לעובדי רשות מקרקעי ישראל: "התנגדות לחברה החדשה לא תועיל"

ל"כלכליסט" נודע כי הדברים נאמרו בפגישה שיזם האוצר ונערכה בין הצדדים ביום חמישי

27.10.2013, 06:49 | מיקי פלד
"תבחרו את המלחמות שלכם בקפידה כי התנגדות לא תועיל לעובדים", זה המסר שהעבירו נציגי משרד האוצר לעובדי רשות מקרקעי ישראל ומשרד השיכון לגבי הקמת החברה הממשלתית לדיור. ל"כלכליסט" נודע כי הדברים נאמרו בפגישה שיזם האוצר ונערכה בין הצדדים ביום חמישי.

קראו עוד בכלכליסט

בפגישה השתתפו מצד האוצר יאיר פינס, רכז מקרקעין ותכנון באגף התקציבים, ואפי מלכין מאגף הממונה על השכר. מצד העובדים נכחו יו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקובי, יו"ר ועד עובדי הרשות גיל איזנשטיין־קנה, ויו"ר ועד עובדי משרד השיכון אלי רוזנברג.

להשכרה, צילום: אוראל כהן להשכרה | צילום: אוראל כהן להשכרה, צילום: אוראל כהן

לדברי כמה מהנוכחים בפגישה, נציגי משרד האוצר הבהירו כי הקמת החברה החדשה היא עובדה מוגמרת ולא הליך שהעובדים יכולים לעצור או לעכב. בתחילת הפגישה הקפידו פינס ומלכין להסביר מדוע ישנה חשיבות בהקמתה של חברה שכזו ומה תפקידיה, ואמרו כי מכיוון שהיא תעסוק בנושאים שאינם בטיפול הרשות לא תהיה בהקמתה משום פגיעה בעובדים.

החברה מיועדת לרכז את הטיפול בתכנון ושיווק מתחמים שבהם לפחות 30% מהדיור הוא להשכרה. עובדי הרשות חוששים כי יוזמת שר האוצר יאיר לפיד להקים את החברה החדשה תרוקן מתוכן חלק גדול מעבודת הרשות, משום שהחברה תעסוק גם במתחמים שהרשות כבר טיפלה בהם. מסיבה זו עובדי הרשות הכריזו על סכסוך עבודה לפני כשבועיים, והודיעו שיסרבו להעביר נתונים ומידע שדרוש לשם הקמת החברה הממשלתית ופעילותה. בשל העיצומים נפגש בשבוע שעבר שר השיכון אורי אריאל עם יו"ר ההסתדרות עופר עיני, אך השניים לא הגיעו להסכמות רשמיות.

ממשרד האוצר נמסר כי "לבקשת המשרד, ובמטרה להניח את דעת העובדים, התקיימה פגישת הסברה עם עובדי רשות מקרקעי ישראל ומשרד השיכון. בתום הפגישה הוחלט על קיום פגישת המשך למיצוי שאלות העובדים. הניסיון להוציא את הדברים שנאמרו בפגישה מהקשרם אינו במקומו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות