אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דנקנר מחפש עוד שותפים, נפגש עם צבי ויליגר צילום: רויטרס

בלעדי לכלכליסט

דנקנר מחפש עוד שותפים, נפגש עם צבי ויליגר

מגיעים לישורת האחרונה: אדוארדו אלשטיין נפגש עם מוסדיים בעלי אג"ח אחזקות; נציגי קבוצת בוש נפגשו עם מנכ"לי סלקום, שופרסל ומכתשים אגן

27.10.2013, 07:19 | גולן חזני

המירוץ לרכישת השליטה בקבוצת אי.די.בי נכנס לשבוע האחרון והגורלי שלו, כשביום ראשון בעוד שבוע בדיוק יגישו הקבוצות המתמודדות את ההצעות שלהן לרכישת הקבוצה. נכון לעכשיו הודיעו ארבע קבוצות על השתתפות בהתמודדות, שתיים שהגישו הצעות ושתיים נוספות - זרות - שהיקף ההצעות שלהן אינו ידוע. ההצעות יוגשו לבית המשפט, ולמחזיקי האג"ח יינתנו שבועיים להצביע על ההצעה העדיפה עליהם.

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע כי בעל השליטה הנוכחי בקבוצה נוחי דנקנר מתכוון להכניס שותף נוסף על אלכסנדר גרנובסקי וקבוצת נץ. בימים האחרונים קיים דנקנר פגישות עם כמה גורמים שבוחנים הצטרפות לקבוצה ובהם איש עסקים יהודי שחי בשוויץ, וצבי ויליגר, בעל השליטה בחברת יבוא המזון ויליפוד.

במקביל בשבוע שעבר הגיע לארץ אדוארדו אלשטיין, איש העסקים היהודי מארגנטינה, כשל"כלכליסט" נודע כי לראשונה מאז החל בהליך ההתמודדות נפגש יחד עם נציגו שולם לפידות ועורך דינו איתן אפשטיין עם גופים מוסדיים גדולים המחזיקים באג"ח של אי.די.בי אחזקות. המטרה של אלשטיין היא לצבור תמיכה לקראת ההצבעה, כשחלק מהפגישות יתקיים היום.

איש העסקים מציע 700 מיליון שקל כהזרמה לחברה־הבת אי.די.בי פתוח ורכישה של מניות אי.די.בי פתוח שבידי אי.די.בי אחזקות בהיקף של 70 מיליון שקל, לפי שווי של 822 מיליון שקל לאי.די.בי פתוח. ייתכן שאלשטיין ינסה בשלב מאוחר יותר גם לגייס הון נוסף לעסקה מהמוסדיים. אלשטיין טען כי ההצעה שלו טובה יותר משום שהיא נעשית בהזרמה ישירה של הון לקופת אי.די.בי פתוח ולא דרך קופת אי.די.בי אחזקות.

צבי ויליגר, צילום: עומר מסינגר צבי ויליגר | צילום: עומר מסינגר צבי ויליגר, צילום: עומר מסינגר

קבוצה שלישית, המכונה קבוצת בוש ואמורה להגיש את ההצעה שלה באמצעות חברת ההשקעות APIC שמבוססת על משקיעים מסין, קיימה פגישות בשבוע שעבר עם מנכ"לי החברות־הבנות של אי.די.בי, כשל"כלכליסט" נודע כי הפגישות נערכו עם מנכ"לי שופרסל, מכתשים אגן, כלל ביטוח וסלקום. לפני כשבוע האריך שופט בית המשפט המחוזי איתן אורנשטיין את המועד להגשת הצעות לרכישת אי.די.בי עד ל־3 בנובמבר, לבקשת APIC שביקשה זמן נוסף כדי לגבש את ההצעה. הקבוצה הסינית שהתה בארץ בשבוע שעבר וקיימה פגישה גם עם נאמני האג"ח של אי.די.בי אחזקות ועו"ד נעם שרון המייצג את הנאמנים.

המתמודד הרביעי הוא מוטי בן־משה, איש עסקים אלמוני העומד בראש קבוצת אקסטרא הולדינגס הגרמנית.

אירוע השיא השבוע צפוי להיות אסיפת בעלי המניות של אמבלייז, שבשליטת בי.ג'י.איי וגרנובסקי. זה האחרון כבר אסף באמצעות עו"ד ישראל שמעונוב ייפויי כוח של יותר מ־65% מבעלי המניות, וכמות זו אמורה להספיק, על פי ההערכות, כדי לאשר את ההצעה להעביר את אמבלייז מרשימת הפרימיום לרשימת הסטנדרט בבורסת לונדון. החלטה כזו תאפשר את אישור הדירקטוריון של אמבלייז להגשת ההצעה לרכישת השליטה באי.די.בי. בתוך כך, בסוף השבוע הודיעה בי.ג'י.איי כי הרב אברהם וולף - המקורב מאוד לגרנובסקי - התפטר מראשות הדירקטוריון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות