אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלקוברה גייסה בסופ"ש 33 מיליון דולר בנאסד"ק צילום: עמית שעל

אלקוברה גייסה בסופ"ש 33 מיליון דולר בנאסד"ק

מפתחת התרופות לטיפול בהפרעת קשב מכרה 2 מיליון מניות במחיר של 16.5 דולר למניה

27.10.2013, 07:35 | ניר צליק

אלקוברה, המפתחת תרופות להפרעות קשב, גייסה בסוף השבוע האחרון 33 מיליון דולר בנאסד"ק, על ידי מכירת 2 מיליון מניות במחיר של 16.5 דולר למניה.  

קראו עוד בכלכליסט

אלקוברה השלימה הנפקה ראשונית רק לפני חצי שנה, אז גייסה החברה 25 מיליון דולר לפי מחיר של 8 דולרים למניה. מחיר מניית אלקוברה זינק מאז ההנפקה הראשונית ב־113%.

שוק הגיוסים הישראלי בוול סטריט נמצא בתנופה מאז תחילת השנה. שלוש חברות כבר ביצעו הנפקה ראשונית: אלקוברה, שגייסה 25 מיליון דולר; קמהדע, שגייסה 50 מיליון דולר; ואנזימוטק, שגייסה 70 מיליון דולר. כן־פייט ביצעה גיוס בהיקף של 5 מיליון דולר כדי להירשם למסחר בוול סטריט. מלבד חברות אלה פרסמו גם וויקס, ורוניקס ואבוג'ן תשקיפים להנפקה ראשונית. אליהן הצטרפה טופ אימג', שהגישה תשקיף להנפקה משנית.

הפרעת הקשב ADHD עומדת בלבו של שיח ציבורי, בין היתר בעקבות השאלה המוסרית בדבר מתן תרופות ממריצות לילדים רכים, כמו גם בשל תסמיניהן הרבים של התרופות הקיימות: עיכוב בגדילה, העלאת לחץ הדם ושינויים במצב הרוח.

 ירון דניאלי מנכ"ל אלקוברה , צילום: עמית שעל ירון דניאלי מנכ"ל אלקוברה | צילום: עמית שעל  ירון דניאלי מנכ"ל אלקוברה , צילום: עמית שעל

אלקוברה פיתחה תרופה שנהנית משני העולמות: היא אינה ממריצה ולכן לא ממכרת, השפעתה מיידית וחשוב מכך: אין לה תופעות לוואי חמורות. התרופה של אלקוברה, שנמצאת כעת בשלבי ניסוי מתקדמים, תילקח באופן אוראלי והיא מאופיינת במנגנון השהיה שנותן לה אפקט פעולה מתמשך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות