אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת השרים אישרה: חופשת אבהות לאב מייד אחרי הלידה צילום: שאטרסטוק

ועדת השרים אישרה: חופשת אבהות לאב מייד אחרי הלידה

עפ"י הצעת החוק, חופשת האבהות תורכב מ-3 ימי חופשה בתשלום ו-5 ימי מחלה; שר האוצר התנגד בהצבעה. ח"כ זנדברג: "הורות היא זכות משותפת של שני ההורים ואינה רק המשימה של האמא"

27.10.2013, 15:23 | חן פונדק

הצעת החוק הקובעת חופשת אבהות לאב במקביל לזו של האם מייד לאחר הלידה של ח"כ תמר זנזברג (מרצ) קיבלה היום (א') תמיכה בוועדת השרים לענייני חקיקה. בכך נסללת דרכה של הצעת החוק לאישור בקריאה ראשונה במליאת הכנסת. שר האוצר יאיר לפיד התנגד בהצבעה.

קראו עוד בכלכליסט

הצעת החוק תאפשר לאב להיעדר עד שלושה ימים מעבודתו לשם ליווי בת זוגתו במהלך הריונה לבדיקות וטיפולים. ימים אלו יחושבו כימי מחלה. כמו כן, לאחר הלידה יוכל האב להיעדר 8 ימים: 3 הימים הראשונים על חשבון החופשה השנתית, ואם לאב אין ימי חופש אז חופשה ללא תשלום, וכן 5 ימים על חשבון ימי מחלה. 

ח"כ תמר זנדברג, צילום: יריב כץ ח"כ תמר זנדברג | צילום: יריב כץ ח"כ תמר זנדברג, צילום: יריב כץ

השר לפיד התנגד כאמור להצעת החוק אכן התנגד. ממשרד האוצר נמסר: "תמיכה בהצעות חוק שעלות יישומן עשרות מליוני שקלים, ללא הצגת מקור תקציבי או קיצוץ מיועד למימושן היא התנהלות כלכלית חסרת אחריות".

הצעת החוק זו הוצעה בעבר על ידי ח"כ אורי אריאל (כיום שר השיכון) ועברה בכנסת הקודמת בקריאה ראשונה. כעת הגישה ח"כ זנדברג את ההצעה בהתאם להסכמות שהושגו עם משרד הכלכלה והאוצר ובשיתוף פעולה של אופוזיציה וקואליציה.

ח"כ זנדברג אמרה בתגובה כי "ישראל מתקדמת בכל הנוגע לזכויות נשים בהיריון ובלידה, אבל בכל הקשור לחופשה לאבות אנחנו נמצאים מאחור. הורות היא זכות משותפת של שני ההורים ואינה רק המשימה של האמא. הצעת החוק הזו תאפשר לאבות לסייע ולעזור ובעיקר להתחיל את הקשר עם הילדים שלהם. בכל העולם המערבי מעודדים את המודל של הורות שוויונית ותמיכת הממשלה בהצעה היא צעד ראשון בכיוון של שינוי תפיסת ההורות בעולם העבודה בישראל".

השר אורי אריאל: "מדובר בחוק חשוב שמסייע לאלפי זוגות, ומאפשר לאבות לסייע לנשותיהם ברגעים החשובים של חייהם המשותפים עם הרחבת התא המשפחתי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
מר לפיד ופקידוני האוצר
ממשרד האוצר נמסר: "תמיכה בהצעות חוק שעלות יישומן עשרות מליוני שקלים, ללא הצגת מקור תקציבי או קיצוץ מיועד למימושן היא התנהלות כלכלית חסרת אחריות" מקור תקציבי? מה עם כל הקומבינות שהולכות בממשלה "התנהלות חסרת אחריות" הם אומרים... וואלה למה אתם מתנהלים ממש בצורה אחראית ותודה לכם החיים כאן נפלאים. תנו לנו חופש, כל היום בעבודה אין לי חיים! ואפילו ילדים אין לי
שיהיה יוסף , היכן שזורחת השמש  |  27.10.13
לכל התגובות