אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המרוץ לצמרת הבורסה: פרטים המסכנים מועמדותו של ג'וליאן אסוס הודלפו לתקשורת צילום: עמית שעל

המרוץ לצמרת הבורסה: פרטים המסכנים מועמדותו של ג'וליאן אסוס הודלפו לתקשורת

מדובר בממצאי ביקורת שנערכה על ידי הבורסה ביולי אשתקד בבית ההשקעות אי.בי.אי, המנוהל על ידי אסוס, ונחשפו כעת, ימים ספורים לפני סיום המירוץ למנכ"לות הבורסה

27.10.2013, 20:12 | רחלי בינדמן

חבר הבורסה של בית ההשקעות אי.בי.אי, המנוהל על ידי ג'וליאן אסוס, צפוי לעמוד לדין משמעתי על ידי על ידי הבורסה. זאת בעקבות פעולות מסחר שביצע ללקוחותיו בדסק הנגזרים שלא בהתאם לתקנון הבורסה. הבורסה מצאה את הליקויים לכאורה בביקורת שביצעה ביולי 2012 והנושא מתברר זה זמן מה.

כפי שנחשף ב"כלכליסט" אסוס מועמד לתפקיד מנכ"ל הבורסה, תפקיד שזהותו תתברר עד סוף השבוע באמצעות בחירה בין שורה של מועמדים שהתראיינו מול ועדת איתור שמורכבת מהדירקטורים החיצוניים של הבורסה.

הבורסה בתל אביב, צילום: עמית שעל הבורסה בתל אביב | צילום: עמית שעל הבורסה בתל אביב, צילום: עמית שעל

הפרשה הודלפה לכלי התקשורת בעיתוי חשוד המעלה תהיה באשר לנסיונות חיסול סיכוייו של אסוס במרוץ למנכ"לות.

אסוס זומן לראיון בוועדת האיתור בראשה עומד היו"ר הזמני של הבורסה, ד"ר רון מלכא, כשדבר הליקויים כבר היה ידוע ונמצא בבירור כך שמבחינת ועדת האיתור הליקויים לא היו חמורים באופן ששלל את מועמדותו. כך או כך ממילא סיכוייו של אסוס אינם גבוהים. מי שמובילים כעת את המירוץ לניהול הבורסה הם יעקב רוזן שזוכה לתמיכת חבר הבורסה של בנק הפועלים, יוסי ביינרט שמועדף על יו"ר רשות ני"ע, שמואל האוזר, ודן ללוז שבנק לאומי כחבר בורסה שוקל לתמוך בו או בביינרט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות