אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבקר המדינה עצר את הבדיקה בנוגע ליחסים בין כחלון לעובדי דואר ישראל צילום: אלכס קולומויסקי

מבקר המדינה עצר את הבדיקה בנוגע ליחסים בין כחלון לעובדי דואר ישראל

במשרד המבקר טענו כי הוחלט לא להעמיק את הבדיקה לאחר שהתקבלו תשובות משר התקשורת לשעבר. בדיקת המבקר החלה בעקבות סרטון שנחשף ב"כלכליסט", ובו כחלון מבטיח לבכירי הדואר כי הם יבחרו את המועמדים לוועדה שתקבע את תעריפי החברה

28.10.2013, 12:55 | אופיר דור

מבקר המדינה יוסף שפירא החליט לעצור את הבדיקה בנוגע ליחסים בין שר התקשורת לשעבר משה כחלון לחברות דואר ישראל ועובדיה.

קראו עוד בכלכליסט

הבדיקה החלה בחודש ינואר האחרון בעקבות סרטון שנחשף ב"כלכליסט", ובו נשמע כחלון מבטיח לבכירי הדואר וועד העובדים בחברה כי הם אלו שיבחרו את המועמדים לוועדת התעריפים. מדובר בוועדה ציבורית שתפקידה לקבוע את תעריפי דואר ישראל, את שיטת הפיקוח המועדפת עליהם ואת פתיחת שוק הדואר לתחרות.

במשרד מבקר המדינה סירבו לפרט את הסיבות להחלטה שלא להמשיך בבדיקה. לדברי המשרד, לאחר שנערכה בחינה ראשונית שכללה קבלת תשובות מכחלון בעל פה ובכתב, הוחלט כי אין מקום להעמיק את הבדיקה בנושא.

מימין: מבקר מדינה יוסף שפירא ושר התקשורת לשעבר משה כחלון, צילום: חיים צח יובל חן מימין: מבקר מדינה יוסף שפירא ושר התקשורת לשעבר משה כחלון | צילום: חיים צח יובל חן מימין: מבקר מדינה יוסף שפירא ושר התקשורת לשעבר משה כחלון, צילום: חיים צח יובל חן

הסרטון שנחשף ב"כלכליסט" צולם במרץ 2011 בארוחה שנערכה בבית הוריו של חבר ועד העובדים בדואר עופר אטיה. במהלך הארוחה כחלון פנה ליו"ר דירקטוריון הדואר ששי שילה ולעובדים, ואמר: "ועדת תעריפים - אני רק מחכה שתביאו ואני אאשר גם אותה. אין שום בעיה... על כל פנים, תבחרו מי שטוב ואני אאשר אותו".

בדיקת "כלכליסט" העלתה עוד כי בוועדת התעריפים שמונתה בסופו של דבר באוקטובר 2012, ואמורה לפרסם את המלצותיה בסוף השנה הנוכחית, יושבים שני נציגי ציבור שנתנו בעבר שירותים לדואר ישראל. יו"ר הוועדה ד"ר זיו רייך שימש בעבר כיועץ מקצועי בכיר למנכ"ל רשות הדואר, חבר הנהלה וממונה על הרגולציה, ההפרטה והמעבר לחברה ממשלתית. חבר נוסף, יצחק רבאל, משמש כמנכ"ל חברת הייעוץ אקסטרה-בריין, שעם לקוחותיה נמנה בעבר גם הדואר.

במשרד מבקר המדינה אישרו כי תישאלו גם את חברי הוועדה במהלך הבדיקה הראשונית של הנושא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות