אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא מאושרים בעבודה? חכו לגיל 50 צילום: שאטרסטוק

לא מאושרים בעבודה? חכו לגיל 50

מחקר חדש מצא כי 9 מתוך 10 עובדים בני 50 ומעלה מרוצים מעבודתם. ראש מכון מחקר מוביל בארה"ב מסביר: "הם הספיקו לטפס בסולם הדרגות, יש להם משכורת וביטחון גבוהים יותר"

28.10.2013, 13:23 | סוכנויות הידיעות

מחקר חדש שפורסם על-ידי המרכז לענייני ציבור של סוכנות AP באוניברסיטת שיקגו (The Associated Press-NORC Center for Public Affairs Research) מצא שתשעה מתוך עשרה עובדים בני 50 ומעלה טוענים כי הם מרוצים במידה סבירה או יותר מעבודתם. על כך מדווח אתר יאהו.

קראו עוד בכלכליסט

עובדים מבוגרים יותר דיווחו על שביעות רצון גבוהה יותר בעבודתם מעמיתיהם הצעירים, ללא תלות במגזר, גזע, רמת השכלה, אידיאולוגיה פוליטית וברמת הכנסה.

על אף שמחקרים קודמים מראים כי בכל קבוצות הגיל ישנם יותר עובדים המביעים סיפוק מעובדים שלא מרוצים ממקום עבודתם, הרי שעובדים מבוגרים מביעים שביעות רצון גבוהה יותר מעובדים צעירים באופן עקבי.

עובד מבוגר במשרד. 9 מתוך 10 עובדים מבוגרים - מרוצים, צילום: שאטרסטוק עובד מבוגר במשרד. 9 מתוך 10 עובדים מבוגרים - מרוצים | צילום: שאטרסטוק עובד מבוגר במשרד. 9 מתוך 10 עובדים מבוגרים - מרוצים, צילום: שאטרסטוק

אמנם מספר משתתפים אמרו כי הם נתקלים בתופעות של גילנות (דעות קדומות בשל גילם), הבא לידי ביטוי בהערות פוגעניות ואי קבלת העלאות שכר וקידום. אך ההשפעה החיובית של הגיל לגבי סיפוק מהעבודה גוברת על ממצא זה.

על פי רוב, עובדים מבוגרים יותר כבר הספיקו לטפס במעלה סולם הדרגות, יש להם משכורת גבוהה יותר והם נמצאים במעמד המקנה להם ביטחון גבוה יותר, אומר תום סמית, ראש סוכנות ג'נרל סושל סרוויי ( General Social Survey), אחד ממכוני המחקר המובילים בארה"ב לדעות ומגמות בקרב הציבור. "הסיפוק גובר עם הגיל. ככל שאתה מבוגר יותר, כך גם אתה נהנה יותר מההטבות הקשורות לעבודה". סמית מסביר כי בגילאים צעירים יותר, יש אי ודאות גדולה יותר בנוגע למסלול המקצועי והסבירות 'להיתקע' בעבודה לא מספקת עולה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

21.
אותי לא שאלו לסקר
אני עובד בעבודה קבוע,מרויח היטב אבל מרגיש רע מאוד בעבודה. עובד באותו משרד 26 שנים , עברתי תפקידים שונים אבל מרגיש כי מה שאני עושה בעבודה שלי זה כמו לאכול אוכל לעוס, או לאכול כל יום שניצל וציפס. כיום אני מרויח כ - 25,000 נטו, אבל חושב יותר ויתר להתפטר ואפילו אם אמצא עבודה אחרת ב - 6,000₪ אני יודע שיש כאלה שיגידו לי שאני עושה טעות, למשוך עוד קצת ולסבול, אבל הכותרת של המאמר חלה עלי. הנשמה שלי זועקת לשינוי , אבל החשש מפני חיי בטלה גובר על הזעקה לשינוי. רק אל תחשבו שאני גיבור גדול, אם אפרוש אקבל מיד פנסיה בסכום גבוה, כך שלא אשאר ללא הכנסה. הפחד משינוי גדול, וגם החשש שאתחרט. ההתלבטות הורסת אותי. במהלך השבוע הזמן האהוב עלי הוא יום חמישי אחה״צ, אז אני מרגיש הקלה גדולה, ובמוצ״ש , אני בכאוס מסוים.
בן 59  |  29.10.13
19.
לכל המגיבים המבוגרים שאין להם עבודה
אני מבין ללבכם אבל מנגד מאמין שאם רוצים אפשר למצוא. אני (56) לפני שנתיים פוטרתי מעבודתי והייתי כמה חודשים חסר תעסוקה. חיפשתי ונברתי בהצעות מפה ועד להודעה חדשה. אישית, הרגשתי שנמאס לי להיות שכיר אז וויתרתי על הרעיון. חבר סיפר לי על האופציה של תיווך נדל"ן ומשם זה רק התגלגל לטובה. היום אני עצמאי לחלוטין (תחת המשרד של רימקס פלייס) ועושה סכומים יפים. הגיל במקרה הזה משחק רק לטובתי. שתבינו, אני לא שופט אף אחד- פשוט צריך להגדיל את הראש, לחפש ולעשות לבד (ולא לחפש אשמים). מי שמתעניין בנושא אני יודע שתמיד יש מקום במשרד שלנו לעוד מתווכים.
מוטי  |  29.10.13
לכל התגובות