אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: התעשייה מתרחבת בקצב הגבוה ביותר מאז פברואר 2013 צילום: בלומברג

ארה"ב: התעשייה מתרחבת בקצב הגבוה ביותר מאז פברואר 2013

עוד פורסם כי חוזים לרכישת בתים קיימים בארצות הברית נפלו בספטמבר בשיעור החד ביותר מזה למעלה משלוש שנים

28.10.2013, 17:21 | סוכנויות הידיעות

הייצור התעשייתי בארצות הברית טיפס בספטמבר ב-0.6% - שיעור העלייה הגבוה ביותר מאז פברואר השנה. כך עולה מדו"ח שפרסם היום הפדרל ריזרב.  

קראו עוד בכלכליסט

העלייה בספטמבר גבוהה מתחזיות האנליסטים, שעמדו על גידול ב-0.4% בייצור - בדומה לשיעור שנרשם בחודש אוגוסט.

בה בעת, תפוקת המפעלים עלתה בחודש שעבר ב-0.1% בלבד, מול עלייה של 0.5% בנרשמה באוגוסט.

בסיכום הרבעון השלישי נרשמה בייצור התעשייתי עלייה של 2.3% בחישוב שנתי - שיפור ניכר מול הרבעון השני, שבו נרשם קצב שיעור שנתי של 1.1%.

כתוצאה מהשבתת הממשל הפדרלי פורסמו נתוני הייצור התעשייתי לספטמבר באיחור של 11 ימים. על פי תוכנית לוח השנה המקורית של הפד צפוי היה הדוח להתפרסם ב-17 באוקטובר.

תעשייה ארה"ב, צילום: בלומברג תעשייה ארה"ב | צילום: בלומברג תעשייה ארה"ב, צילום: בלומברג

עוד פורסם כי חוזים לרכישת בתים קיימים בארצות הברית נפלו בספטמבר בשיעור החד ביותר מזה למעלה משלוש שנים. ירידה שמסמלת כי העלייה בריבית על המשכנתאות פוגעת בשוק הדיור.  האיגוד הארצי של סוכני נדל"ן דיווח כי המדד שעוקב אחר בתים בהליך מכירה, המתבסס על מספר החוזים שנחתמו בחודש שעבר לרכישת בתים קיימים, צנח ב-5.6% לרמה של 101.6, הרמה הנמוכה ביותר מאז דצמבר.

ספטמבר סימל את החודש הרביעי ברציפות של ירידות, ושיעור הירידה החודשי הוא החד ביותר מאז מאי 2010, אז פג התוקף של הטבת מס שהוענקה לרוכשי בתים בפעם הראשונה. לעומת זאת, תחזיות האנליסטים ציפו דווקא לעלייה קלה. הירידה נרשמה בכל ארבעת האזורים המרכזיים אחריהם עוקב המדד.

הריבית על המשכנתאות עלתה בחדות מאז מאי, מתוך הנחה שהבנק הפדראלי המרכזי יתחיל בקרוב בצמצום תכנית התמריצים, אף שהריבית ירדה מעט בשבועות האחרונים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות