אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דלתא רוכשת ממשפחת רוטלוי את רשת ההלבשה התחתונה FIX

בלעדי לכלכליסט

דלתא רוכשת ממשפחת רוטלוי את רשת ההלבשה התחתונה FIX

אחרי מו"מ של חצי שנה החליטה דלתא לרכוש את הרשת שבשליטת משפחות סובל ורוטלוי ב־7.5 מיליון שקל. הרשת שנקראה בעבר לודז'יה רוטקס סבלה בשנים האחרונות מהפסדים. דלתא תמשיך להפעיל אותה כרשת נפרדת

29.10.2013, 07:09 | נורית קדוש

קבוצת דלתאשל אייזק דבח תרכוש תמורת 7.5 מיליון שקל את רשת ההלבשה התחתונה פיקס (FIX) של המשפחות סובל ורוטלוי, כך נודע ל"כלכליסט".  

קראו עוד בכלכליסט

העסקה צפויה להתבצע לאחר משא ומתן שנמשך כחצי שנה, ובמסגרתו יועברו לדלתא מותג ההלבשה התחתונה פיקס שנמכר גם מחוץ לרשת, ומותג הבייסיק ללבני גברים וטו (VETO). בדלתא צפויים להשאיר את רשת פיקס המונה שישה סניפים כרשת נפרדת ולא למזגה תחת דלתא.

הרשת שנקראה בעבר לודז'יה רוטקס מנתה עשרות סניפים, אך הפסדיה הביאו לצמצום משמעותי של שטחי המסחר שלה. העסקה לא צפויה לכלול את מותגי לודז'יה רוטקס וסברינה, אשר יישארו בידי משפחות סובל ורוטלוי, אף שאלה יידרשו שלא לעשות בהם שימוש.

אייזיק דבח, בעלי דלתא, צילום: אריאל בשור אייזיק דבח, בעלי דלתא | צילום: אריאל בשור אייזיק דבח, בעלי דלתא, צילום: אריאל בשור

עם השלמת העסקה תידרש דלתא לשקם את מותג פיקס, שבמהלך השנה החולפת כמעט לא נמצא בחנויות ולא זכה לתמיכה שיווקית. מאז התחזקה הירידה במכירות הרשת התמקדו בעלי החברה רק בקטגוריית הגרבונים, וכמעט לא סיפקו סחורה אחרת לרשתות שבהן משווק המותג. בדלתא יתעלו את כושר הייצור העצום שבידיהם לרענון המותגים המוכרים ולחיזוקם, באמצעות פעילות קמעונאית וסיטונאית ובאמצעות פעילויות פרסום ושיווק.

מותג וטו יוכל לשמש את דלתא לייצור מותג פרטי בתחום ההלבשה התחתונה לרשתות קמעונאיות שונות, כמו המשביר לצרכן, O&H ואחרות. זאת לצד המשך המכירה הסיטונאית של מותגי פיקס לאותן רשתות. עוד צפויה העסקה לכלול התחייבות מצד דלתא לרכוש את מוצרי וטו בשלוש השנים הקרובות.

מבחינה טכנית כולל מתווה העסקה רכישה של פעילויות שונות של חברת ארגמן תעשיות הבורסאית, שתחתיה פועלים רשת פיקס והמותגים השונים שלה. בעלי ארגמן הצליחו לייצר ערך לחברה בעסקה, אחרי שרק לפני שנה שקלו לסגור את הרשת נוכח מכירותיה הנמוכות ופעילותה ההפסדית. החברה אף הודיעה לבורסה כי היא בוחנת דרכים שונות לצמצום ההפסדים. עם זאת, מכירת החברה לפני כשנה היתה צפויה להניב להם ערך גבוה יותר, שכן הנכסים היו איתנים יותר.

חנות של FIX חנות של FIX חנות של FIX

על פי הערכות, מה שהביא להבשלת המשא ומתן לכדי עסקה היה הסדר שאליו הגיעה ארגמן בתחילת אוקטובר עם הבנקים, שלהם היתה חייבת החברה 38 מיליון שקל. על פי ההסכם, החברה תפעל למימוש המלאי שלה לצד חובות לקוחות כלפיה, כך שעד סוף השנה לא יעלו חובותיה על 21 מיליון שקל. בתוך כך נדרשו בעלי המניות להעביר במזומן 7.5 מיליון שקל לצורך פעילות החברה.

במאי 2012 רכשה דלתא את מותג ההלבשה התחתונה שיסר (Schiesser) בתמורה ל־68 מיליון יורו. החברה נרכשה על ידי דלתא במחיר נמוך, אחרי תקופה שבה שיסר היתה נתונה בקשיים כלכליים קשים ונכנסה לתהליך פירוק מרצון. לאחרונה רכשה החברה את מותג האופנה האמריקאי לילדים LittleMissMatched, והיא צפויה לפתוח חנויות תחת המותג בשנה הקרובה.

רענן סובל מסר בתגובה בשם ארגמן: "כחברה ציבורית, איני יכול להתייחס או לאשר קיומה של עסקה עד שלא נחתמה".

מדלתא לא נמסרה תגובה עד מועד סגירת הגיליון.

רשת FIX

 

  • תחום פעילות: רשת הלבשה תחתונה
  • בעלים: משפחות סובל (26.9%) ורוטלוי (26.1%), מוסדיים (15.9%)
  • מספר סניפים: 6
  • מכירות: 7.9 מיליון שקל בחודשים אפריל־יוני 2013*
  • הפסד תפעולי: 3.7 מיליון שקל בחודשים אפריל־יוני 2013*

* כולל גם מכירות של מותגי FIX בישראל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות