אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
UBS עקף את התחזיות; נאלץ להגדיל את ההון צילום: בלומברג

UBS עקף את התחזיות; נאלץ להגדיל את ההון

ברבעון השלישי רשם הבנק השוויצרי רווח נקי של 644.2 מיליון דולר. הבנק ציין כי הרגולטור השוויצרי מחייב אותו להגדיל זמנית ב-50% את ההון שלו

29.10.2013, 11:30 | סוכנויות הידיעות

בנק UBS פרסם היום (ג') את תוצאותיו לרבעון השלישי, שעקפו את התחזיות. עם זאת, עליו להתמודד עם הפרשות גדלות עבור הוצאות משפטיות.  

קראו עוד בכלכליסט

ברבעון השלישי רשם UBS רווח נקי של 577 מיליון פרנק שוויצרי (644.2 מיליון דולר) – זאת בהשוואה לתחזיות לרווח נקי של 537 מיליון פרנק. תוצאות אלו כוללות הפרשות של 586 פרנק שוויצרי לענייני ליטיגציה ורגולציה ולעניינים דומים.

"אנו מאד גלויים בנוגע לסוגיות הליטיגציה שלנו, הן בדוח" הליטיגציה והן בדיווחים שלנו מהרבעונים הקודמים. אנו צופים – וגם צפינו בעבר – להוצאות ליטיגציה גבוהות הן עבר התעשייה כולה והן עבורנו", אמר ל-CNBC סרג'יו ארמוטי, ממנכ"ל UBS.

בנק UBS בשוויץ, צילום: בלומברג בנק UBS בשוויץ | צילום: בלומברג בנק UBS בשוויץ, צילום: בלומברג

עם זאת, התריע הבנק כי הרגולטור השוויצרי מחייב את הבנק להגדיל ב-50% באופן זמני את ההון שמחזיק הבנק נגד ההיקף הכספי של נכסים בסיכון גבוה וזאת כדי להתמודד עם סיכונים פוטנציאלים אחרים. כתוצאה מכך דוחה הבנק את החזר היעד של 15% תשואה על ההון המיועד ל-2015 לשנה אחת לפחות.

ארמוטי אומר שעל אף דרישה זו, הוא חושב ש-UBS עדיין יהיה הבנק המהוון ביותר מבין מתחריו ושהדרישה תפוג מרגע שהבנק יטפל בענייני הליטיגציה וסיכוני תפעול אחרים. "אנו מסוגלים להכיל סיכונים מסוג זה", אמר.

באוקטובר האחרון הודיע UBS שהוא עורך שידוד מערכות מקיף הכולל קיצוץ של 10 אלף משרות. הבנק גם מעביר את מוקד פעילות ההשקעות שלו ממסחר בר-סיכון לפעילות בתחום הבנקאות האישית.

בדצמבר הודיע הבנק שהוטל עליו קנס של 1.5 מיליארד דולר בבריטניה בשל הונאה הקשורה לקביעת ריביות העוגן הגלובליות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות