אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניסיון לפוטש ברשות השידור: היו"ר אמיר גילת מנסה להדיח את המנכ"ל יוני בן מנחם

ניסיון לפוטש ברשות השידור: היו"ר אמיר גילת מנסה להדיח את המנכ"ל יוני בן מנחם

חברי מליאת רשות השידור קיבלו פניה מגילת ובה הוא מנסה לגייס אותם להדחה. חבר מליאה: "גילת מנסה להציל את עורו, הסיכוי שהמהלך יצליח קטן"

29.10.2013, 18:19 | אופיר דור

חברים במליאת רשות השידור קיבלו בימים האחרונים פניות מיו"ר הרשות אמיר גילת, ובה הוא מנסה לגייס אותם להדחת המנכ"ל יוני בן מנחם. גילת ביקש מחברי המליאה לחתום על מכתב הקורא להדחת בן מנחם.

קראו עוד בכלכליסט

הדחת מנכ"ל רשות השידור אינה הליך פשוט. בתחילה יש לגייס למהלך שני שליש מחברי מליאת רשות השידור המונה נכון להיום 28 חברים כולל היו"ר. לאחר שגויס הרוב הדרוש למהלך, תגיע ההדחה לשולחן הממשלה שתידרש לאשר אותה.

יוני בן מנחם מנכ"ל רשות השידור יוני בן מנחם מנכ"ל רשות השידור יוני בן מנחם מנכ"ל רשות השידור

גילת פרסם היום מכתב ששלח לחברי המליאה בעקבות ההתפטרות הקולקטיבית של חמישה חברי מליאה בתחילת השבוע. במכתב רמז גילת לכשלים ניהוליים של ההנהלה שלא רוצה בהבראת רשות השידור, אלא בהשארת המצב על כנו.

"כולנו גילינו שרשות השידור היא גוף חולה שלמרבה הצער אינו רוצה להבריא - למרות שכל אחד מאיתנו חברי המליאה רוצה בכך בכל מאודו - ותפקידנו עתה לתת לרשות השידור טיפול בכפיה, בניסיון להצילו ממוות", כתב גילה.

לדברי אחד מחברי מליאת רשות השידור, ההיענות ליוזמה של גילת להדיח את המנכ"ל אינה גבוהה. "חברי המליאה אינם חסידים של המנכ"ל אבל גם לא של היו"ר גילת. גילת שיתף פעולה עם ההנהלה כל הזמן ומרגע שגילה שהספינה של רשות השידור מתנדנדת, החליט לכוון את האצבע המאשימה כלפי המנכ"ל", אמר חבר המליאה. "גילת מנסה להציל את עורו כעת".

בתחילת השבוע התפטרו חמישה חברי מליאה לאחר שפנייתם לשר התקשורת גלעד ארדן בדרישה להדיח הן את היו"ר והן את המנכ"ל לא נענתה. החמישה הם ד"ר טלי איכנולד-דביר, סגנית דיקאן בבית ספר אריסון למנהל עסקים במרכז בינתחומי הרצליה, ד"ר אורי ארבל-גנץ – דיקאן הפקולטה לחברה ולתרבות במכללה האקדמית בית ברל, יפעת זמיר – מנכ"ל עמותת כ"ן - כוח נשים, השופטת בדימוס ד"ר בלהה כהנא ורו"ח חני פרי.

"הצטרפנו למליאת רשות השידור מתוך תקווה לתקן. לאחר שנתיים ומחצה ראינו ושמענו מספיק. התרענו בכל דרך שיכולנו מתוך האחריות הציבורית בה אנו נושאים", כתבו החמישה במכתב ההתפטרות לגילת שאליו כותב גם שר התקשורת גלעד ארדן. "אנחנו שבים ומדגישים כי כל מי שנותן את ידו להמשך ההתנהלות ברשות השידור ולהשארת מנהליה בתפקידם, מצטרף ביודעין לגיחוך הציבורי המתחולל שם".

החמישה כותבים עוד כי "על פי חוק רשות השידור תפקידנו כנציגי ציבור במליאת רשות השידור הוא לפקח על הנהלת הרשות ועל הוועד המנהל. ואולם אלה כבר מזמן יצאו מכלל שליטה ולפיכך מצאנו, לצערנו כי רב, שאין עוד בידינו כל אפשרות מעשית למלא את תפקידנו על פי חוק ולהמשיך בפיקוח על הנהלת רשות השידור". גילת בתגובה קרא לחמישה לחזור בהם מהתפטרותם שתיכנס לתוקף בפועל ביום חמישי השבוע.

מרשות השידור נמסר כי "מנכ"ל רשות השידור לא שופט את יו"ר הרשות בצערו. למצער ליבו של המנכ"ל, היו"ר מתנהל כחיה פצועה ומנסה לנשוך ללא הבחנה בגלל נושאים אישיים אשר יתגלו ויפורטו בהמשך. חבל שהוא שכח לרגע שעד לפני חודשיים הוא גיבה את המנכ"ל וההנהלה במשך שנים ואף היה זה שעמד בראש ועדת האיתור לבחירתו, דבר אשר לא נעלם מחברי המליאה".

מגילת טרם התקבלה תגובה לדברים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות