אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסדר הנושים של "מתאים לי" יוצא לדרך: הבקשות לפירוקה הזמני נמחקו

הסדר הנושים של "מתאים לי" יוצא לדרך: הבקשות לפירוקה הזמני נמחקו

בא כוחה של "מתאים לי": "ההתנהלות היתה יכולה להיעשות בצורה שונה. הדיון היום מכניס את אותם נושים מובטחים לתוך מגננה שיכולה להוביל בסופו של דבר לפגיעת מטה לחמם של 500 עובדים"

30.10.2013, 17:07 | זוהר שחר לוי

הסדר הנושים של "מתאים לי" יוצא לדרך: הבקשות לפירוקה הזמני של "מתאים לי" נמחקו והקבוצה תיערך לביצועו של הסדר שאושר היום (') באסיפת נושים שכינסה החברה. בהסכמת הצדדים מונו עו"ד אלונה בומגרטן (ממשרד נשיץ ברנדס) ורו"ח רפי לוי כנאמנים לביצועו של ההסדר. בינתיים פעילות הקבוצה נמשכת כרגיל.

קראו עוד בכלכליסט

בשבוע שעבר הגישה חברת אניה, ספקית דיוור ישיר ודפוס, בקשת פירוק זמני לרשת "מתאים לי" שבבעלות אבי מלכה, המחזיקה ברשתות האופנה ml וג'אמפ,  בשל חובות שלא שולמו. ימים ספורים לאחר מכן פנתה גם חברת גיא טקסטיל, ספקית בדים המוכרת בשם פירוצ'י, וביקשה לפרקה. "החברה", נטען, "הגיעה אל חדלות פירעון שאינה מאפשרת לה לפרוע את חובותיה".

אבי מלכה, בעלי "מתאים לי", צילום: נמרוד גליקמן אבי מלכה, בעלי "מתאים לי" | צילום: נמרוד גליקמן אבי מלכה, בעלי "מתאים לי", צילום: נמרוד גליקמן

במקביל, פנה בא כוחה של "מתאים לי", עו"ד שלום גולדבלט, לבית המשפט וביקש לכנס אסיפת נושים בניסיון להגיע להסדר, בהמשך הגיש לבית המשפט הסדר נושים המציע החזרת חובות של 100%. בעקבות זאת ביקשה אניה לפרק את "מתאים לי" באופן מיידי ובמעמד צד אחד.

היום (ד') התכנסו נציגי "מתאים לי" והנושים באולמה של שופטת בית המשפט המחוזי מרכז, עירית וינברג-נוטוביץ, שדנה בימים האחרונים גם בענייניה של חברה נוספת של אבי מלכה, אופיס דיפו. במהלך הדיון סיפר עו"ד גולדבלט כי היום נערכה אסיפת נושים של החברה וכי ההסדר עבר ברוב של 95%, כאשר לכל ההסדר יש 4 מתנגדים שסכום הנשייה שלהם כמיליון שקל. "מדברים על הסדר לספקים בסכום של כ-34 מיליון שקל", אמר. "אנו עדיין לפני הגשת תביעות חוב, כך שהסכום המדויק יתברר בשלב מאוחר יותר. התחושה האמיתית שהדיון כאן הופך לאור מה שאמרתי לדיון אקדמי".

לדברי בא כוחה של "מתאים לי", נעשה צעד משמעותי מאוד כדין ו"אין לי ספק שההתנהלות גרמה לכך שהחברה הייתה צריכה לרוץ לתוך תהליכים שהיו יכולים להיעשות בצורה שונה. עצם הדיון כאן כבר יצר את הנזק ורצנו לבית המשפט. הדיון היום מכניס את אותם נושים מובטחים לתוך מגננה שיכולה להוביל בסופו של דבר לפגיעת מטה לחמם של 500 עובדים".

עוד הוסיף עו"ד גולדבלט כי אין מקום לבקשות הפירוק וכי כבר בראשית השבוע הושגו הסכמות עם כלל הנושים "כך שנוכל להבהיר הסדר ולשמור על פעילות החנויות ועל מקום עבודתם של העובדים. הנושים הללו, על אף התנגדותם, יאלצו להסתפק בהסדר שלו הסכימו מעל 95%".

בא כוחה של חברת אניה, עו"ד איתי ברדה, ציין בדיון כי עשה כל שביכולתו כדי להימנע מלהגיש בקשת פירוק לקבוצה. לדבריו, בשבוע האחרון, לאחר שהגיש את בקשת הפירוק ולאחר שהוגשה בקשת הפירוק בעניינה של אופיס דיפו, הוא הפעיל חוקרים פרטיים שביצעו מעקבים אחרי אנשיה של "מתאים לי". "מתברר כי באותם זמנים החברה מעבירה את כל הפעילות שלה מנתניה למודיעין, את הסחרות היא מעבירה לאזור התעשייה ברקן שנמצא בשומרון, אנו מוצאים בתוך המשרדים של אופיס דיפו כי החברה באמת מתנהלת, חברת "מתאים לי" מתנהלת מתוך משרדיה. אני מחזיק בידי ראיות ברורות בצורת תמונות שצילמו קבלני הוצאה לפועל שהיו שם, כספת של "מתאים לי", שיקים של "מתאים לי", מחשבים.. הם רוצים לבוא בניקיון כפיים ולעשות הסדר נושים, אז מדוע הדברים לא נעשו טרם הגשת הבקשה?".

על כך הגיב עו"ד גולדבלט: "חברי שפך מלל לעניין הברחת הנכסים לברקן. חברת פרייבט ליין יש לה מפעל בברקן מזה עשר שנים ואף אחד לא הבריח לשם שום דבר, המפעל הזה קיים שם, אלו אמירות חסרות בסיס. לעניין אופיס דיפו, אחד מהדברים שניסתה החברה לעשות על מנת להקטין עלויות – היא ריכזה את המטה במקום אחד כחלק מתהליך התייעלות".

באי כוחה של פירוצי', עוה"ד רועי שובל וגיל דחוח, הוסיפו עוד כי בקשת החברה לפירוק הוגשה בניסיון לגבות חוב של 700 אלף שקל. "אף אחד פה לא ביצע בדיקה לגבי מצב החברה בתקופה האחרונה", אמר עו"ד שובל בדיון, "יכול להיות ששבוע לפני בקשת ההקפאה העבירו 10 מיליון דולר לבנק בשוויץ, אף אחד לא יודע, אף אחד לא בודק".

שובל ודחוח עוד הוסיפו כי "כל הזמן מפיצים דיסאינפורמציה בתקשורת שכבר יש הסדר נושים. בית המשפט, מעבר לתפקידו לבדוק מספרי, צריך גם להגן לפעמים על אותם נושים מפני עצמם, אם הם סובלים מפערי תחכום כמו במקרה הזה. הציגו לנושים הסדר שהוא לא אומר דבר, אין בו התחייבות לגבי מועד התשלום ואין התחייבות לגבי סכומי התשלום. יש התחייבות שאם לחברה יהיה תזרים חיובי אז מתוך זה יחולק אולי כסף בין הנושים. יש וויתור על תביעות כלפי בעל השליטה בחברה ויש ויתור על תביעות כלפי הערבים בלי שום תמורה מצד בעל השליטה".

למרות הדברים הקשים שאמרו נציגי החברות שביקשו את פירוקה הזמני של "מתאים לי", בתום הפסקה בדיון, הציגו הצדדים לשופטת וינברג-נוטוביץ הסכמה לפיה שתי בקשות הפירוק יימחקו וימונו בעלי תפקיד שיפקחו על ביצועו של הסדר הנושים. עו"ד אלונה בומגרטן ורו"ח רפי לוי ממשרד אבידור ברדיצ'ב גזית, כך הוסכם, ישמשו כנאמנים לביצוע ההסדר. עוד נקבע כי בתוך 30 יום תגיש עו"ד בומגרטן דו"ח. תובענה בנושא הפירוק שהוגשה על ידי אניה תתברר בהמשך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות