אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ת"א ננעלה בעליות; טבע איבדה 2.4% לאחר הדוחות צילום: בלומברג

ת"א ננעלה בעליות; טבע איבדה 2.4% לאחר הדוחות

מדד ת"א 25 עלה ב-0.4%, ת"א 100 התחזק ב-0.3%; דוחות טבע עלו במעט על צפי האנליסטים, פריגו טיפסה ב-3.3% לאחר דוחות שהכו את התחזיות. בבילון עלתה ב-2% לאחר שאתמול צללה ב-62%. בזק ירדה ב-2%; מחזור המסחר - 1.2 מיליארד שקל

31.10.2013, 17:37 | שי סלינס

יום המסחר בבורסה של תל אביב עבר (ה') לעליות בשעה האחרונה לפעילות וננעל במגמה חיובית. זאת כשברקע החל המסחר בוול סטריט. בבילוןו טבע המשיכו לעמוד במרכז. לפני פתיחת המסחר פקעו האופציות על מדד ת"א 25 ברמה של 1,276.1 נקודות.

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

היום הגורלי של יו"ר רשות ני"ע שמואל האוזר מגיע. דירקטוריון הבורסה אמור לקיים היום הצבעה חשאית לבחירת המנכ"ל חדש לבורסה, לאחר שהאוזר הביא להדחתם של המנכ"לית היוצאת אסתר לבנון ושל היו"ר לשעבר סם ברונפלד. האוזר האשים את השניים כי הם האחראים העיקריים למצבה העגום של הבורסה המקומית.

בורסת השמות של המועמדים הסופיים לניהול הבורסה שברה שיאים חדשים בשבועות האחרונים, ואל קו הסיום יגיעו, על פי הערכות של חברי הבורסה, שלושה: יעקב רוזן, לשעבר בכיר בבנק הפועלים, יוסי ביינארט, מנכ"ל בורסת הנגזרים Nadex בארה"ב ודן ללוז, לשעבר יו"ר מגדל שוקי הון. ביינארט הגיע לוועדת האיתור בהמלצת נעמי זנדהאוז, נציגת בנק לאומי בדירקטוריון, אך מזוהה כמועדף על האוזר.

"שתי תופעות בולטות במשק הישראלי, רמת האי שוויון הגבוהה וגמישת שוק העבודה בישראל, הן תופעות שקשורות זו לזו", כך אמרה נגידת בנק ישראל, ד"ר קרנית פלוג, בכנס שעורך מכון טאוב בירושלים. פלוג הציגה עוד נתונים לפיהם קיים מתאם גבוה בין שוק העבודה למחזור הכלכלי: השכר הריאלי ירד בזמן המשבר הכלכלי בכ-10 אחוזים, והחל להתאושש עם החזרה לצמיחה. תופעה דומה נרשמה גם בשיעור האבטלה, שעלתה בזמן המשבר, וירדה לאחריו.

 

שינויים פרסונליים במיטב-דש. גיל צבר, מונה לתפקיד סמנכ"ל מערכות המידע של מיטב-דש. צבר יחליף בתפקיד את רועי מזרחי , אשר הודיע על רצונו לפרוש.

אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש: "בפני מזרחי, סמנכ"ל מערכות המידע הפורש, עמדו השנה אתגרים מקצועיים משמעותיים עם מיזוגם של שני בתי ההשקעות. בקרוב יאוחדו כל משרדי בית ההשקעות למשכן אחד משותף במגדל צ'מפיון שברמת גן. לסמנכ"ל מערכות מידע הנכנס, גיל צבר, משימות כבדות משקל ואנו משוכנעים ביכולתו להוביל אותן בהצלחה רבה". 

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

 

מניות במרכז

טבעפרסמה תוצאותיה את דוחות לרבעון השלישי והכתה את תחזיות האנליסטים. החברה רשמה עלייה של 2% בהכנסות ל-5.1 מיליארד דולר. הרווח הנקי ירד ב-4% ל-1.1 מיליארד דולר, הרווח הנקי למניה ירד ב-1% ל-1.27 דולרים. אנליסטים צפו כי החברה תדווח על רווח נקי של 1.25 דולרים למניה והכנסות של 5 מיליארד דולר.

התרופה של טבע לטיפול בטרשת נפוצה, קופקסון, תרמה להכנסות כ-1.05 מיליארד דולר - עלייה של 1% בהשוואה להכנסות מקופקסון בשנה שעברה. לגבי החלוקה לאזורים ההכנסות מקופקסון בארה"ב עלו ב-3% ל-798 מיליון דולר בעיקר כתוצאה מעליית מחירים וההכנסות מחוץ לארה"ב ירדו ב-6% ל-254 מיליון דולר.

ההכנסות של טבע מתרופות ללא מרשם (OTC) הסתכמו ב-286 מיליון דולר, בהשוואה להכנסות של 252 מיליון דולר לפני שנה. ההכנסות ממכירת התרופה לטיפול בלוקמיה כרונית, Treanda, עלו ב-15% והסתכמו ב-184 מיליון דולר. הדוח מתפרסם יום לאחר ההודעה הדרמטית על סיום תפקידו של המנכ"ל ג'רמי לוין.

 

פריגו מזנקת בת"א לאחר הדוחות. חברת התרופות דיווחה על הכנסות של 933.4 מיליון דולר, גידול של 21% לעומת הכנסות של 769.8 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד ו-3.94% מעל לצפי האנליסטים להכנסות של 898 מיליון דולר. בשורה התחתונה דיווחה החברה על רווח למניה של 1.52 דולר, גידול של 20% לעומת רווח למניה של 1.27 דולר ברבעון המקביל ו-9.17% מעל לצפי האנליסטים לרווח למניה של 1.39 דולר.

אקוויטי וואן, החברה הבת של גזית גלוב, דיווחה על הדוחות לרבעון השלישי של שנת 2013 והציגה גידול ברוב הפרמטרים. ה-F.F.O מפעילות נמשכת הסתכם ב-39.3 מיליון דולר - גידול של 7% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי הסתכם ב-10.6 מיליון דולר, לעומת רווח נקי של 8.1 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

"לא צריך להיות גאון כדי להבין שהסיכוי למיזוג בין איירון סורס לבבילון שואף לאפס", כך אומר מקורב לעסקת המיזוג בין החברות ל"כלכליסט" בעקבות הודעת בבילון אתמול על הפסקת החוזה עם גוגל, ענקית החיפוש שאחראית על 43% מהכנסותיה. לפי הגורם, בבילון, שהמו"מ על המיזוג בינה לאיירון סורס החל, תסרב להתמזג בשליש או ברבע משווייה, מה גם שבשלב זה יקשה על איירון סורס לבלוע נכס כמו בבילון, שיחסיו עם שתי ענקיות החיפוש והפרסום יאהו וגוגל עלו על שרטון. "מנצלי הזדמנויות כלכליות קנו את מניית בבילון לפני יומיים־שלושה, אבל חברה כמו איירון סורס לא חיפשה בבבילון הזדמנות השקעה אלא חברה לרכישה", אמר הגורם המקורב לעסקה. שווי השוק של בבילון נחתך אתמול ב־62%, כך ששווי החברה צנח מכ־2 מיליארד שקל לכ־740 מיליון שקל בלבד.

מניית בזק ממשיכה לרכז עניין במסחר עם מחזורים גבוהים מהממוצע. המניה משלימה צניחה של כמעט 10% מתחילת החודש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות