אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יצרני החשמל הפרטיים: "לרשות החשמל אינטרס לנפח תעריפים על חשבוננו" צילום: בני מור

יצרני החשמל הפרטיים: "לרשות החשמל אינטרס לנפח תעריפים על חשבוננו"

היצרנים רוצים לחשוף מסמכים שילמדו איך נקבעו היטלים חדשים, שלטענתם נופחו כדי לפצות על ההפסדים הכבדים

31.10.2013, 07:02 | ליאור גוטמן

פורום יצרני החשמל הפרטיים דורש מרשות החשמל להציג מסמכים שמסבירים כיצד נקבעו היטלים החדשים שנדרשות לשלם תחנות הכוח הפרטיות, שלטענתם נועדו לסבסד את חברת החשמל. הפורום כולל, בין השאר, את החברה לישראל, שיכון ובינוי, דור אלון ופז.

קראו עוד בכלכליסט

תחנת כוח של דוראד, צילום: בני מור תחנת כוח של דוראד | צילום: בני מור תחנת כוח של דוראד, צילום: בני מור

הדרישה באה על רקע הכבדת הרגולציה מצד הרשות, שקבעה ביולי שורת היטלים חדשים על היצרנים הפרטיים, היטלים שמחייבים אותם לשלם על שימוש בתשתיות לאומיות כדי לספק חשמל. המימון צפוי לספק לחברת החשמל כ־240 מיליון שקל בשנה.

במכתב לרשות טוען מנכ"ל הפורום איתי אייגיס כי "הרגולטור מבסס את החלטתו בדבר תשלומים שצריכים לשלם היצרנים פרטיים למונופול חברת החשמל על נתוני חברת החשמל".

בבניית תחנות הכוח הפרטיות הושקעו בשנים האחרונות מיליארדי שקלים, כשרוב הכסף הגיע מגופים בנקאיים ומוסדיים ובהם הראל, כלל ביטוח ומגדל. ל"כלכליסט" נודע שכמה גופים מוסדיים פנו לרשות החשמל, והזהירו כי ההיטלים עלולים לערער את מבנה תזרים המזומנים של התחנות.

מרשות החשמל נמסר בתגובה שהיא אינה מגיבה על פניות פנימיות. לגבי קיזוז התעריף נמסר ש"כל שעשתה הרשות הוא לפרסם את עלויות חברת החשמל באופן שהפנים את עדכוני עלויות דלקים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
תשובה לתוקפי חברת החשמל, כנסו
נימאס מהערות של כל הכותבים שאינם מכירים שום פרט בכל גרעונות חב' החשמל. הגרעונות נוצרו משיפור תשתיות ההולכה הקמת תח'כ . כספים אלו היו אמורים להגיע מהמדינה כלומר ממשרדי הממשלה .הערה חשובה ברצוני להוסיף "אין להאשים את עושה העבירה אלא את מי שנתן אפשרות לבצע את העבירה" .
איכפתניק , רחובות  |  31.10.13
5.
חברת החשמל ואנחנו האזרחים - יחסי אהבה שנאה
חברת החשמל שייכת לממשלה, כלומר שייכת לנו האזרחים. אנו מנהלים אותה באמצעות דירקטוריון אשר משקף את האינטרס של הבעלים. אז מדוע אנו באים בטענות ל חברת החשמל? אנו מנהלים אותה! אנו מחליטים! אז בואו נחליף את ההנהלה!!!! חובות חברת החשמל הינם החובות שלנו! ממשלת ישראל ערבה לחובות אלו, ממשלת ישראל לקחה את החובות דרך חברת החשמל. את מחיר החשמל קובעת הרשות לחשמל! זה גוף ממשלתי אשר אינו כפוף לממשלה בהחלטותיו. לא נדיר לראות את הממשלה מכריזה על הוזלת מחיר והרשות מעלה את המחיר. שוב אנו רואים את חוסר התפקוד של הממשלה שלנו. אז בבקשה בואו נחליף את ההנהלה כלומר את הממשלה וניישר את חברת החשמל אשר שייכת לנו למעשה.
ישראלי  |  31.10.13
לכל התגובות