אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרנית פלוג התפטרה מוועדת ששינסקי 2 צילום: אוראל כהן

קרנית פלוג התפטרה מוועדת ששינסקי 2

הודיעה לשר האוצר וליו"ר הוועדה כי תפקיד הנגידה מצריך את מירב הזמן ותשומת הלב שלה

31.10.2013, 10:55 | כתב כלכליסט

נגידת בנק ישראל, קרנית פלוג הודיעה על התפטרותה מהוועדה לבחינת התמלוגים ממשאבי טבע שבראשות פרופסור איתן שישנסקי (שישנסקי 2).

נגידת בנק ישראל קרנית פלוג. אין לה זמן, צילום: עמית שאבי נגידת בנק ישראל קרנית פלוג. אין לה זמן | צילום: עמית שאבי נגידת בנק ישראל קרנית פלוג. אין לה זמן, צילום: עמית שאבי

על פי הודעה שפרסם בנק ישראל, פלוג טוענת כי "תפקיד הנגידה מצריך את מירב הזמן ותשומת הלב שלה, ולכן לא תוכל להמשיך עוד לשמש כחברה בוועדה". את בנק ישראל ימשיך לייצג בוועדה ד"ר עדי ברנדר, ראש אגף מאקרו ומדיניות בחטיבת המחקר בבנק. על פי ההודעה, פלוג הודיעה היום על התפטרותה לשר האוצר, יאיר לפיד, וליו"ר הועדה פרופסור שישנסקי.

ביוני 2013 מינה לפיד את ועדת ששינסקי השנייה, כדי לדון בנושא התמלוגים על השימוש במשאבי הטבע של ישראל ותפעל על מנת להבטיח כי החלק אותו מקבלת המדינה (מיסים, תגמולים, ותשלומים אחרים) ישקף את המגיע לציבור כתוצאה משימוש במשאבים אלה. הוועדה תגיש את המלצותיה לשר האוצר עד חודש יוני 2014. המשרדים השותפים בוועדה הם: משרד האוצר ורשות המסים, משרד ראש הממשלה, משרד האנרגיה והמים, משרד המשפטים, המשרד להגנת הסביבה, בנק ישראל ומשרד הכלכלה.

בסוף יולי נוספו חמש נשים לרשימת חברי הוועדה, ובהן קרנית פלוג, לאור עתירה על חוסר הייצוג הנשי בוועדה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות