אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קיצוצים בצה"ל? בקרוב משרד הביטחון יתחדש ברכבים מסחריים

קיצוצים בצה"ל? בקרוב משרד הביטחון יתחדש ברכבים מסחריים

100 מהרכבים מיועדים לצה"ל ו-200 מיועדים למשטרת ישראל ושירות בתי הסוהר. עם זאת, הרכבים אמורים להביא לחסכון בהוצאות הדלק

31.10.2013, 11:18 | תומר הדר

משרד הביטחון, צה"ל ומשטרת ישראל צפויים להצטייד בקרוב במאות רכבים מסחריים חדשים. מדובר ב-300 רכבים מסחריים מדגמי פיז'ו בוקסר וסיטרואן ג'אמפי. ל"כלכליסט" נודע שלמרות הקיצוצים המאיימים על מערכת הביטחון, כ-100 מן הרכבים מיועדים לצה"ל ואילו היתר מיועדים למשטרת ישראל ושירות בתי הסוהר.

קראו עוד בכלכליסט

סיטרואן ג סיטרואן ג'אמפי. 100 רכבים מסחריים יעברו לצה"ל סיטרואן ג

המכרז לאספקת הרכבים אינו חדש: מדובר במכרז שפורסם עוד במהלך שנת 2012 , אך לאחר זכייתה של צ'מפיון מוטורס, יבואנית פולקסווגן ערערה יבואנית פיז'ו וסיטרואן על תוצאותיו, מה שהביא לזכיית דגמי פיז'ו וסיטרואן המסחריים בסופו של דבר ולעיכוב ניכר במסירת הרכבים.

הרכבים שתספק יבואנית פיז'ו וסיטרואן יצוידו במנועי דיזל בנפח של 1.6 ליטרים, האמורים להביא לחסכון בהוצאות הדלק של כוחות הביטחון. ל"כלכליסט" נודע שבשלב הראשון תתבצע מסירה של כ-30 רכבים למשטרה ואילו יתר הרכבים יימסרו עוד לפני תום השנה הנוכחית.

השבוע נחשף ב"כלכליסט" כי משרד האוצר מציע לצמצם 70% מצי הרכב של אנשי הקבע. אם הממשלה תאשר את הצעת הקיצוץ, המשמעות תהיה שלילת רכב צמוד לקצינים עד דרגת אלוף משנה. כיום ניתן רכב צמוד לרוב הקצינים מרמת רב־סרן ומעלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות



9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
הקיצוצים
לא לבכות יש כל כך הרבה ביזבוזים בצבא והם מדוע חייל שמשרת בקריה צריך נעלים גבוהות כמו של לוחם מדוע חייל שמשרת בקריה צריך נשק אמ 16 מדוע היה צריך אים אומרים שאין כסף ביום העצמאות לעשות מיפגן של חיל האויר וחיל הים זה בחינם זה עולה לצהל מיליונים מדוע לא לקצץ ברכבים הצמודים עד לדרגות שבהם החיליים צרכים להיות ניידים במיסגרת תפקידם למה לא לקצץ בתנאי הפורשים מזה לתמוך אחרי פרישה לכל החיים למה לא להשוות תנאים כמו לכול אזרח אוו לתת מענק חד פעמי כאות הוקרה על שרות למען המדינה גם ככה משרתי הקבע מקבלים כול מיני הטבות
29.05.14
7.
הצבא לא לומד לקח עם הצרפתיות - זבל של רכבים
בשנת 1994 הייתי נהג בצבא וכול הבוחנים וקצינים קיללו את מי שבחר רכבים צרפתיות כגון c-15 המסחרי והרנו קנגו שהם רכבים עדינים ומתחממים מהר ואני ממליץ להקים ועדת חקירה למכרז שאולי נקנה בכסף לתשומת ליבך גנץ ובהצלחה במוסכים
צהלי , מרכז  |  03.11.13
לכל התגובות