אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שמיים פתוחים: אושר שימוש בסמארטפון ובטאבלט גם בהמראות ובנחיתות

שמיים פתוחים: אושר שימוש בסמארטפון ובטאבלט גם בהמראות ובנחיתות

מינהלת התעופה הפדרלית של ארה"ב הכריזה רשמית כי חברות התעופה יורשו לאפשר הפעלת מכשירים כמעט ללא מגבלות. כל חברות התעופה בעולם צפויות לאמץ את הנוהל

31.10.2013, 16:38 | עומר כביר
מינהלת התעופה הפדרלי של ארה"ב (FAA) החליטה להתיר שימוש במכשירים אלקטרוניים בכל שלבי הטיסה - כך הכריזה בהודעה רשמית שפרסמה.

קראו עוד בכלכליסט

ההחלטה התקבלה אחרי התייעצות עם קבוצת מומחים, שכללה נציגים של חברות תעופה, יצרני מטיסים, נוסעים, טייסים, דיילות וגורמים מתעשיית המובייל. יישום ההחלטה תלוי בחברות התעופה השונות, שצריכות לפעול בהתאם לנהלים שנקבעו, ולקבל את אישור המנהל. עם זאת, ב-FAA מעריכים שעד סוף השנה מספר גדול של חברות תעופה יאפשר לנוסעיהם לעשות שימוש רציף במכשירים שברשותם.

אין מה לחשוש, המטוס לא יושפע מהסלולרי שלכם, צילום: shutterstock אין מה לחשוש, המטוס לא יושפע מהסלולרי שלכם | צילום: shutterstock אין מה לחשוש, המטוס לא יושפע מהסלולרי שלכם, צילום: shutterstock

“בסופו של דבר נוסעים יוכללו לקרוא ספרים דיגיטליים, לשחק משחקים ולצפות בווידאו במכשירים שלהם בכל שלבי הטיסה, עם מעט מאוד מגבלות", נכתב בהודעה שפרסמה ה-FAA. עם זאת, המינהלת עדיין השאירה כמה מגבלות. כך, למשל, פריטים אלקטרוניים, ספרים ומגזינים יש לאחסן בכיס המושב הקדמי בזמן ההמראה והנחיתה עצמן.

פרשנות: ל-FAA נגמרו התירוצים השמיים נפתחים: בקרוב, הסמארטפון יבדר אתכם בכל שלבי הטיסה האיסור על שימוש במכשירי מובייל בהמראות ונחיתות יבוטל בשנה הבאה בארה"ב, מהלכי הריגול של ה-NSA אחר אזרחי ארה"ב צפויים להזיק לכלכלת המדינה ומחסום מקורי נגד האקרים סוטים שרוצים להציץ לכם דרך מצלמת הלפטופ יוסי גורביץ, 5 תגובותלכתבה המלאה

זאת, בניגוד לשלבי הנסיקה וההכנה לנחיתה הארוכים יותר בהם כיום אסור לעשות שימוש במכשירים אלקטרוניים. עם זאת, ההחלטה אמורה לאפשר, לדוגמה, לשמוע מוסיקה באייפון בכל שלבי הטיסה. בנוסף, יש להעביר את המכשירים למצב טיסה לאורך כל שלבי הטיסה, אם כי בטיסות שבהן יש WiFi ניתן יהיה, כמובן, לעשות בו שימוש כל עוד תקשורת הסלולר מנוטרלת.

שר התחבורה של ארה"ב, אנתוני פוקס, אמר: “אנחנו מאמינים שההחלטה שהתקבלה היום מכבדת הן את המחויבות שלנו לבטיחות והן את הרצון הגדל של הצרכנים לעשות שימוש במכשירים האלקטרוניים שלהם בכל שלבי הטיסה. הנחיות אלו משקפות מידע שהתקבל מנוסעים, טייסים, יצרנים ודיילים, ואני ממתין בציפייה לראות את חברות התעופה מיישמות את הנחיות אלו בעתיד הקרוב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
ל-3
כבר שנים שאני אומר שזה איסור מיותר. לא שאני מבין גדול, אבל ברור לי שאם זה היה מהווה סיכון קלוש ביותר לבטיחות המטוס, לא רק שלא היו מאפשרים להשתמש, לא היו מרשים בכלל להחזיק מכשיר בטיסה. אין סיכוי שהיו נותנים לכל טמבל עם פלאפון לסכן מטוס שלם. עכשיו, אתה יושב וקורא לזה שערורייה. ישב פנל מכובד, של אנשים שמבינים, אבל לטעמך זה לא מספיק וזה שערורייה. אולי תסביר לכולנו איך בדיוק אתה חושב שזה יפיל מטוס בצורה שחברות תעופה, יצרני מטיסים, נוסעים, טייסים, דיילות וגורמים מתעשיית המובייל לא הצליחו לעלות עליה?!?!
p  |  01.11.13
לכל התגובות