אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצת עזריאלי החלה לסגור סניפים של חנויות מתאים לי צילום: נמרוד גליקמן

בלעדי לכלכליסט

קבוצת עזריאלי החלה לסגור סניפים של חנויות מתאים לי

גם מליסרון סגרה את אחת מחנויות הרשת - בקניון הקריון. הסיבה לסגירה: אי עמידה בתשלומי שכירות

31.10.2013, 17:36 | אורנה יפת

קבוצת עזריאלי סוגרת סניפים של רשת האופנה מתאים לי, שבבעלות אבי מלכה. גם מליסרון סגרה את אחת החנויות. ל"כלכליסט" נודע כי אתמול (ד') נסגרו במפתיע שלוש חנויות של המותג בקניון איילון ברמת גן, בקניון מלחה בירושלים ובאאוטלט בהרצליה. הסניפים שנסגרו כבר שווקו לסוחרים חלופיים, למרות שנסגרו בטרם הסתיים החוזה מול מתאים לי. גם מליסרון סגרה את אחת החנויות - בקניון הקריון שבקריות. הסיבה לסגירה היא העובדה שמלכה לא שילם את שכר הדירה מאז חודש אוקטובר, ובחלק מהקניונים - מחודש ספטמבר.

קראו עוד בכלכליסט

אבי מלכה, צילום: נמרוד גליקמן אבי מלכה | צילום: נמרוד גליקמן אבי מלכה, צילום: נמרוד גליקמן

באיילון פעלה החנות של מתאים לי עד אתמול ובשעות הבוקר היא נסגרה. על החנות מתנוסס שלט ענק עם הכיתוב שמודיע כי בקרוב תיפתח חנות של רשת האופנה ZIP – מה שמלמד שהחנות שווקה עוד בטרם נסגרה. גם במלחה ובהרצליה נחתמו חוזים עם רשתות אופנה חלופיות.

למלכה סניפים נוספים של מתאים לי וג'אמפ שפועלים בקניונים של קבוצת עזריאלי. על פי גורמים בענף, מלכה, שנכנס להליכים משפטיים בעקבות חובות כבדים ובקשות לפירוק מתאים לי והקפאת הליכים לאופיס דיפו, איננו משלם שכר דירה באופן סדיר בשנה האחרונה ומאז אוקטובר הפסיק לשלם גם לקבוצות הקניונים הגדולות. כפי הנראה, בעזריאלי בחרו לסגור בשלב ראשון את חנויות מתאים לי בקניונים מובילים, שבהם יש רשימת המתנה גדולה של סוחרים שמבקשים להיכנס אליהם, וניתן לשווק את המיקומים במהירות יחסית.

אתמול יצא לדרך הסדר הנושים שהגישה מתאים לי לבית המשפט. הבקשות לפירוקה הזמני נמחקו בהסכמה. בשבוע שעבר הגישה ספקית הדיוור הישיר, חברת אוניה, בקשה לבית המשפט לפירוק זמני של מתאים לי, בשל חוב שלא שולם מצד חברת האופנה. בתגובה כינס מלכה אסיפת ספקים נושים והגיש את הצעתו לבית המשפט. בתגובה לכך הגישה אוניה בקשה נוספת לפירוק מיידי במעמד צד אחד של מתאים לי.

ממתאים לי נמסר בתגובה כי "קבוצת עזריאלי פועלת באופן כוחני, ללא צו או פנייה לבית משפט, בזמן שחברה שמפרנסת 480 משפחות נאבקת להסדר חוב המתקבל ברוב של 96% מהספקים. מדובר בשלוש חנויות הממוקמות בקניוני עזריאלי ולמרות שיש בידיהם פקדונות מזומנים וערבויות בנקאיות לכיסוי, הם החליטו לסגור אותן ללא הודעה מראש וללא שפנו לבית המשפט. קבוצת עזריאלי פועלת מעל החוק וזאת באישור וגיבוי הממונה על הגבלים עסקיים".

מקבוצת עזריאלי לא התקבלה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
מי שצריך לפחד הם בעלי הקניונים
חנויות מקוונות כגון ALI-EXPRESS ו-EBAY , שמציעות מוצרים מעולים, משלוח חינם ברבע מחיר הולכות ומאיימות על כל מודל הקניונים החמדן של עזריאלי את מליסרון. זה לא סתם שחנויות קמעונאיות כגון מתאים לי, ג'אמפ ואופיס דיפו קרסו - כי למה לי לרכוש מוצר במחיר מופקע, לממן את דמי הזיכיון, את דמי השכירות המופרכים ואת הרווח הגולמי החזירי אם אפשר לרכוש הכל בלי לזוז מהכיסא ולקבל עד הבית? אז שיעשו שרירים, שישחקו אותה אבו עלי, אבל קחו 5 שנים מהיום ותראו משבר עצום בקניונים.
משה , מודיעין  |  03.11.13
2.
שכר ועונש
לאזרח המוטרד מאשדוד כדאי לפעמים לראות את התמונה כפי שמתפרסמת במדיה לפני שכותבים שטויות. כל חברות הקבוצה אינן יכולות להתקיים מהתנהלות קיימת הקבוצה חייבת להזרים הון חיצוני ולא לשאוב כסף מעסק אחד לשני . זה נראה כאילו יש שמיכה שאינה מספיקה לכסות חלק מעסק אחד ונמשכת לכל הכוונים בכדי לכסות כל רגע מקום אחר. זה עצוב וכואב כי מדובר בהרבה משפחות ועסקים הקשורים למערכת זו במקרה הנ''ל כדאי לשים סוף לתופעה של "יהיה בסדר". כל הקבוצה חייבת להיסגר אין לה שום תקומה לקבוצה ללא "הרבה מאוד "כסף מבחוץ שכנראה לא יגיע.
pocoloko , צפון  |  01.11.13
לכל התגובות