אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החל מינואר - תעריפי המים יוזלו ב-3% צילום: שאטרסטוק

החל מינואר - תעריפי המים יוזלו ב-3%

ברשות המים מייחסים את הירידה הצפויה במחיר לצעדי התייעלות של כלל שרשרת הולכת המים. בנוסף, יש גם בשורה לחקלאים: המועצה אישרה את המעבר לתעריף אחיד למים שפירים לחקלאות

31.10.2013, 18:25 | ליאור גוטמן

מועצת רשות המים אישרה היום (ה') להפחית את תעריפי המים והביוב בשיעור של 3%. ההוזלה תכנס לתוקף מינואר 2014. ההוזלה מגיעה למרות שמחיר החשמל עלה בשנה האחרונה בכ-6%, מה שמייקר את עלויות התפעול של מתקני ההתפלה. עם זאת, ברשות המים מייחסים את הירידה הצפויה במחיר לצעדי התייעלות של כלל שרשרת הולכת המים.

התעריף הנוכחי לכל כמות מוכרת הוא 9.26 שקל לקוב ו-14.9 שקל לכל כמות נוספת.

מד מים, צילום: צביקה טישלר מד מים | צילום: צביקה טישלר מד מים, צילום: צביקה טישלר

מנהל רשות המים ויו"ר המועצה, אלכסנדר קושניר אמר ש"רשות המים מבצעת עבודה יסודית לבחינה ועדכון כל מרכיבי תעריפי המים והביוב בהתבסס בין היתר על מיצוי יתרונות לגודל במתווה של תאגוד מרחבי, ובשים לב למדיניות הממשלה בנושא הקטנת יוקר המחייה – וכפועל יוצא להתייעלות באספקת שירותי המים והביוב במשק. אני משוכנע כי מהלך זה, יוביל לבשורה של ממש למשק המים והביוב בכללותו, ולצרכני המים והביוב בפרט".

בנוסף לבשורה לצרכן העירוני יש גם בשורה לצרכן החקלאי: המועצה אישרה את המעבר לתעריף אחיד למים שפירים לחקלאות במקום מבנה 3 המדרגות שהיה נהוג קודם לכן.

מעבר לתעריף אחיד מצטרף להחלטת המועצה מיום 6. ביוני 2013 על הקצאות מים רב שנתיות, וביחד, שני השיפורים הנ"ל מאפשרים ניהול מיטבי של הפעילות החקלאית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות