אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ורדה אלשיך: "לא נכון להעביר שליטה במסגרת הסדר חוב" צילום: עמית שעל

ורדה אלשיך: "לא נכון להעביר שליטה במסגרת הסדר חוב"

השופטת, שדיברה בכנס העוסק בהסדרי חוב במרכז הבינתחומי, תקפה את הנסיונות להדחת בעל השליטה באמצעות ההסדרים; לדבריה, "מי שרוצה להשתלט על חברה שיבקש לפרק אותה ורק אחר כך ישתלט"

31.10.2013, 18:36 | יניב רחימי, תומר גנון וענת רואה
לא נכון להעביר שליטה במסגרת הסדר חוב" כך אמרה שופטת הפירוקים, ורדה אלשיך, בכנס שעוסק בהסדרי חוב בבית ספר אריסון למינהל עסקים בבינתחומי הרצליה.

קראו עוד בכלכליסט

אלשיך תקפה את הנסיונות להדחת בעל השליטה באמצעות הסדרי חוב, לדבריה מדובר במהלך המנוגד לדיני החברות "מי שרוצה להשתלט על חברה שיבקש לפרק אותה ורק אחר כך ישתלט".

נושא נוסף אליו התייחסה אלשיך הוא הפטור מתביעות והדרישה מבעלי השליטה להביא כסף מהבית לחברה שבשליטתו שלא עומדת בהתחייבויותיה. "אנשים רוצים לתלות את בעל השליטה בכיכר העיר. מה הוא עשה לא בסדר?" שאלה אלשיך והוסיפה, "אף אחד לא חייב אותו להביא כסף מהבית".

כונס הנכסים הרשמי, דוד האן, הביע תמיכה זהירה בעמדת אלשיך: "יש בעלי שליטה בחברות שמגיעות עם הסדרי חוב לבית המשפט, ואף אחד מהם לא רוצה להיפרד מהרסן. כאשר יש חשש שהרסן יצא מידו של בעל השליטה וזה יפגע בחברה – אני לא ממהר ללכת לשם. גם הנושים חוששים לפעמים מאובדן הרסן. שלא תהיה להם את המילה האחרונה. לא אמרתי שזה שלילי, אבל זה גם לא חיובי בהכרח".

השופטת ורדה אלשיך ופרופ השופטת ורדה אלשיך ופרופ' דוד האן | צילום: שאול גולן השופטת ורדה אלשיך ופרופ

האן דיבר גם על האינטרסים של בעלי התפקידים בהסדרי החוב "הלב שלך נמצא אצל מי שמינה אותך, אם בנק מינה אותך – אתה חושב עליו. אם מחזיקי האג"ח מינה – אז אתה חושב עליהם".

ערן מיטל, מנכ"ל דלק נדל"ן שהגיעה להסדר חוב, סיפר על נקודת המבט שלו. "הלחץ גדול. מכולם, תקשורת, רגולטור, נושים, נציגויות אג"ח. הלחץ גם מבית. עו"ד פיני רובין שיושב פה, היה איתנו בדיונים מטעם הבעלים. אתה מנסה למצוא פתרונות והוא אומר לך 'אני מתעקש שבעל השליטה לא יביא שקל מהבית'. אתה בכל הלחץ הזה צריך להביא הסדר".

הכנס במרכז הבינתחומי מתקיים לרגל פרידה מפרופ' אמיר ברנע, דיקן מייסד של בית ספר אריסון למנהל עסקים, הפורש לגמלאות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות