אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רובינסון יואשם במרמה בנסיבות מחמירות צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

רובינסון יואשם במרמה בנסיבות מחמירות

הפרקליטות החליטה להגיש כתב אישום, בכפוף לשימוע, נגד פרדי רובינסון, מייסד מילומור והחברה־הבת שחר המילניום, על ביצוע משיכות כספים אסורות בהיקף של מיליוני שקלים בין החברות, תוך הסתרת טובות הנאה שעברו ביניהן. בפרשה יש עד מדינה

03.11.2013, 08:01 | תומר גנון וזוהר שחר לוי

נגד פעיל שוק ההון פרדי רובינסון יוגש, בכפוף לשימוע, כתב אישום בגין קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, פגיעה בניהול התקין של תאגיד ועבירות דיווח על פי חוק ניירות ערך, כך נודע ל"כלכליסט".  

קראו עוד בכלכליסט

העבירות מתייחסות לשנים 2005–2008, שבהן כיהן רובינסון כמנכ"ל ויו"ר מילומור (והיה בעל השליטה בתקופה הרלוונטית), העוסקת בייזום פרויקטי בנייה, נדל"ן מניב ועבודות תשתית, וכן כמנכ"ל ויו"ר החברה־הבת שחר המילניום המחזיקה בחברה המפעילה בתי מלון וקזינו ביוון. שתי החברות נמחקו מהמסחר בבורסה.

ההחלטה להגיש כתב אישום נגד רובינסון מגיעה 5.5 שנים לאחר שנפתחה נגדו חקירת רשות ניירות ערך. עד מדינה בפרשה הוא זה שסייע, בין היתר, לבסס את הראיות לכאורה נגד רובינסון. לפי הזימון לשימוע שנשלח לאחרונה ממחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז תל אביב מיסוי וכלכלה, בשנים אלה בוצעו בהוראת רובינסון משיכות כספים אסורות משחר למילומור במיליוני שקלים. המשיכות בוצעו ללא תמורה וללא ביטחונות כדי לספק מימון זמני למילומור, ושלא לשם קידום מטרותיה של שחר.

רובינסון, לפי הזימון לשימוע, נתן הוראות אישיות לביצוע ההעברות הכספיות, תוך הסתרתן מרואי החשבון של החברות, ובכך מנע את אזכורן או ציונן בדו"חות הכספיים. הנתונים שהוסתרו כוללים, בין היתר, עסקאות בעלי עניין, יתרות החובה בין החברות, טובות ההנאה שעברו בין החברות, שעבודים, ערבויות וכיו"ב.

פרדי רובינסון , צילום: אוראל כהן פרדי רובינסון | צילום: אוראל כהן פרדי רובינסון , צילום: אוראל כהן

הסתרת המשיכות, נכתב בזימון לשימוע שנשלח על ידי עו"ד יוני לבני מפרקליטות מחוז תל אביב, בוצעה בהוראת רובינסון מדי רבעון, בסמוך לביקורת או סקירה שביצעו רואי החשבון בשחר ובמילומור ולקראת הגשת הדו"חות הכספיים. בא כוחו של רובינסון, עו"ד ירון ליפשס ממשרד כספי ושות', מסר: "רובינסון מתכוון להשיב בשימוע לכל הטענות שהועלו ולהבהיר כי לא נפל כל פגם במעשיו. גם לפי הפרקליטות, רובינסון לא לקח ולו שקל אחד לכיסו, וכל הפרשה עוסקת במערכת יחסים בין שתי חברות ציבוריות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות