אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הודו תובעת 866 מיליון דולר מ-IBM צילום: בלומברג

הודו תובעת 866 מיליון דולר מ-IBM

רשויות המס ההודיות דרשו מהחטיבה המקומית של IBM תשלום מס על הכנסות משנת 2009 בהיקף של כ-53.7 מיליארד רופי שהם כ-866 מיליון דולר

03.11.2013, 13:39 | רפאל קאהאן

רשויות המס ההודיות תובעות מהחטיבה המקומית של חברת IBM לשלם 866.2 מיליון דולר מס חברות על הכנסות משנת 2009. כך מדיווח של סוכנות רויטרס אמש (שבת). הסיבה לדרישה: IBM דיווחה על הכנסות שהיו נמוכות מההכנסות בפועל של החברה, כך לפי רשויות המס.

קראו עוד בכלכליסט

דובר מטעם החברה מסר כי החברה אכן קיבלה הודעה על בקשת תשלום מטעם רשויות המס אך הוא סירב להוסיף מידע או לפרט את הסכום הכולל ואת סיבת הדרישה. "IBM אינה מסכימה עם דרישות רשויות המס ותגן על עמדתה במסגרת הליך משפטי", כך נמסר מ-IBM.

רשויות המס ההודיות תובעות מהחטיבה המקומית של IBM מיסים בגובה של 866 מיליון דולר, צילום: בלומברג רשויות המס ההודיות תובעות מהחטיבה המקומית של IBM מיסים בגובה של 866 מיליון דולר | צילום: בלומברג רשויות המס ההודיות תובעות מהחטיבה המקומית של IBM מיסים בגובה של 866 מיליון דולר, צילום: בלומברג

IBM וממשלת הודו מנהלות מזה זמן מה ויכוח על גובה המס שנדרשה החברה לשלם על הכנסותיה ב-2009. בדו"ח ה-Q10 האחרון שלה שהוגש ל-SEC האמריקאית, דיווחה IBM כי היא שילמה מקדמות מס בגובה 394 מיליון דולר בהודו, זאת על מנת לשמור על זכותה לערער על דרישות קודמות מטעם הרשויות ההודיות.

הדרישה לתשלום כפי שהוצגה ל-IBM ניתנת לערעור מול הרשויות המוסמכות, כך נמסר על ידי עיתון הביזנס סטנדרד ההודי. ההודעה מגיעה במקביל למאבק שמנהלות רשויות המס במדינה כנגד מספר תאגידים בינלאומיים כגון רויאל דאץ' של, וודאפון ואחרות בנוגע לגובה המס אותם הם נדרשים לשלם. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות