אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מצטרף למרוץ: אביב צידון מתעניין ברכישת חלקים מבטר פלייס צילום: מאיר פרטוש

בלעדי לכלכליסט

מצטרף למרוץ: אביב צידון מתעניין ברכישת חלקים מבטר פלייס

מנכ"ל חברת פינרג'י, שכבר הצליח בעבר למכור לרנו העולמית פטנט להפעלת רכב חשמלי, מתעניין כעת ברכישת החברה הקורסת

03.11.2013, 17:19 | תומר הדר

איש העסקים אביב צידון, מנכ"ל פינרג'י הישראלית, נמנה על המתעניינים ברכישת חלקים מבטר פלייס, כך נודע ל"כלכליסט". צידון צפוי להתמודד יחד עם חברת EVEN.

היום נכחו נציגים מטעמו בדיונים בבית המשפט, זאת לאחר שמפרקי בטר פלייס הודיעו כי החברה תימכר בחלקים. כפי שנחשף בשבוע שעבר ב"כלכליסט", עד כה הביעו עיניין בחברה ארבעה גורמים עיקריים: EVEN האיסלנדית, ג'ינרג'י הישראלית וכןTERRACAP וCAR CHARGING האמריקאיות. ואולם, לדברי גורמים בחברה, כעת מצטרף גם צידון למתעניינים.

קראו עוד בכלכליסט

צידון. מצטרף למרוץ, צילום: מאיר פרטוש צידון. מצטרף למרוץ | צילום: מאיר פרטוש צידון. מצטרף למרוץ, צילום: מאיר פרטוש

צידון עצמו אינו זר לנושא הרכב החשמלי ומכוניות החשמליות של רנו. בפרט: כפי שנחשף ב"כלכליסט", בשנת 2012 החלה פינרג'י בביצוע ניסויים בכבישי ישראל ברכבים מתוצרת סיטרואן ופולקסווגן שהוסבו להנעה חשמלית באמצעות תהליך כימי שבמסגרתו נוצר חשמל מאלומיניום. צידון אמר בשיחה עם "כלכליסט" שנערכה במאי האחרון כי הטכנולוגיה שפותחה בבר אילן הצליחה היכן שאחרים נכשלו. "מטרתנו היא לבנות רכב שנוסע 50-60 קילומטרים ביום ללא רגשי נחיתות. רוב האנשים נוסעים מתחת לממוצע היומי ועשרה אחוז מעל הממוצע היומי. לנו יש רכב עם 25 קילוגרמים של אלומיניום שנותנים טווח עודף מאוד גדול. אם מישהו רוצה לנסוע לאילת או שהוא צריך מנגנון החלפת סוללה או לרכוש רכב כמו טסלה שעולה מאות אלפי דולרים. אנחנו בנינו רכב להוכחת הטכנולוגיה שיכול לנסוע 300 קילומטרים באמצעות תהליך אלקטרו כימי שכולל תגובה כימית עם מים", אמר.

במאי האחרון הודיעה רנו העולמית כי תחדל מפיתוח של דגמים בעלי סוללה מתחלפת, כמו אלה המותקנות במכוניות הרנו החשמליות של בטר פלייס. ימים ספורים לאחר מכן הודיע צידון באופן רשמי כי חברת רנו העולמית חתמה על הסכם מול פינרג'י העולמית, במסגרתו תרכוש רנו טכנולוגיית יצירת חשמל מפינרג'י עבור רכבים חשמליים שיפותחו בעתיד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות