אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד תביעה נגד הקפה החם מדי של מקדונלד'ס צילום: בלומברג

עוד תביעה נגד הקפה החם מדי של מקדונלד'ס

תושבת קליפורניה בת 74 נכוותה מקפה שקנתה ברשת לאחר שהמכסה לא היה סגור היטב והגישה תביעה נגד החברה. בעבר כבר נאלצה מקדונלד'ס לשלם חצי מיליון דולר פיצוי על מקרה דומה

03.11.2013, 20:51 | סוכנויות הידיעות

הקפה הלוהט של מקדונלד'ס ממשיך לפגוע בלקוחות. ג'ואן פינו (74) מהעיר קלוביס בקליפורניה, היא האחרונה בינתיים שמגישה תביעה נגד ענקית המזון המהיר, לאחר שלטענתה סבלה מכוויות שנגרמו מהקפה הרותח.  

קראו עוד בכלכליסט

לפני 14 חודשים הזמינה פינו שתי כוסות קפה דרך drive-thru של מקדונלד'ס. לטענתה, המכסה של אחת הכוסות לא הורכב כראוי והקפה נשפך עליה וגרם לכוויות חמורות. לדברי עורך דינה ניקולס ווגנר, פינו עדיין סובלת מהכוויות.

עפ"י כתב התביעה, מקדונלד'ס מוכרת קפה בטמפרטורה  גבוהה במיוחד כדי שהטעם שלו יישאר טרי לאורך זמן. "על אף למעלה מאלף תלונות מלקוחות שנכוו על ידי הקפה, מקדונלד'ס ממשיכה להכין קפה בטמפרטורות מוגזמות", אומר עו"ד ווגנר.

ממקדונלד'ס לא התקבלה תגובה על הפרשה.

קפה של מקדונלד קפה של מקדונלד'ס | צילום: בלומברג קפה של מקדונלד

אחת התביעות המפורסמות ביותר נגד מקדונלד'ס הוגשה לפני 21 שנה, אז הורה חבר מושבעים לרשת לשם 2.9 מיליון דולר לסטלה לייבק, לאחר שכוס קפה שקנתה באחד מסניפי הרשת נשפך הירך שלך וגרמה לה לכוויות כל כך חמורות

שנאלצה להתפנות לבית החולים. שופט הפחית בשלב מאוחר יותר את הפיצויים ל-500 אלף דולר.

הכיסוי התקשורתי שלו זכה המשפט גרם לאמריקאים לחשוב שמדובר בתביעה קנטרנית. אולם התברר כי מקדונלד'ס הגישה באותה תקופה קפה בטמפרטורה של 87 מעלות (צלזיוס), בכ-10 מעלות יותר מהטמפרטורה הרגילה שבה מכינים בדרך כלל קפה בבית. מאז הורו במקדונלד'ס לסניפים להגיש קפה בטמפרטורה של 75 מעלות.

עתה טוען עו"ד ווגנר, כי ההוראה לא יושמה. "זה קרה בעבר וזה ממשיך לקרות. מדוע התאגיד לא עושה משהו כדי למנוע את הפציעות?", הוא שואל. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות