אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לשכת עורכי הדין מנסה לרצות את כולם: דמי החבר גבוהים? נקים "מועדון צרכנות" צילום: אוראל כהן

לשכת עורכי הדין מנסה לרצות את כולם: דמי החבר גבוהים? נקים "מועדון צרכנות"

ועד מחוז תל אביב והמרכז בלשכה גיבש שיתוף פעולה מסחרי כדי להקל את נטל דמי החבר שכל עו"ד פעיל חייב לשלם. הכרטיס המגנטי של המחוז ישמש גם ככרטיס מועדון שלא רק יקנה הנחות בקניות, אלא גם יסבסד את דמי החבר

04.11.2013, 09:10 | ענת רואה

מחוז תל אביב בלשכת עורכי הדין בראשות עו"ד אפי נוה גיבש בחודשים האחרונים מועדון צרכנות, שמטרתו העיקרית היא איתור גורם חיצוני שיממן את דמי החבר של הלשכה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי המודל שגובש, עורכי הדין מהמחוז יקבלו כרטיס חבר מגנטי בתחילת 2014 ויתבקשו להשתמש בו כשהם רוכשים שירותים ומוצרים באלפי בתי עסק. בכל רכישה יצברו לטובת עורך הדין אחוזים מסוימים מהקנייה בכסף מזומן ויירשמו על שמו. בסוף השנה יוכל עורך הדין לבחור אם לממן באמצעות הכסף שהצטבר את מלוא דמי החבר או לפדות אותו במזומן.

החברים יקבלו בדואר

ל"כלכליסט" נודע כי המהלך הוא ניסיון להתמודד עם הביקורת הגוברת על התקציב ההולך ותופח של הלשכה, נוכח הגידול המהיר במספרם של עורכי הדין. כפי שנחשף בעבר ב"כלכליסט", תקציב הלשכה הכפיל את עצמו ואף יותר בתוך עשור: מ־25 מיליון שקל בתקציב שנת 2004 להצעות תקציב הגבוהות מ־60 מיליון שקל לשנת 2014.

עוד נודע שמועדון הצרכנות המתוכנן יפעל בשיתוף פעולה עם "ממברס", מועדון צרכנות הפועל כיום עם הוועד המרכזי בלשכה ועם לשכת רואי חשבון. כיום כרטיס האשראי של המועדון מעניק הנחות בבתי עסק שונים, כניסה לטרקלין האח"מים בנתב"ג וכדומה.

עו"ד אפי נוה. קנייה חודשית ב־1,800 שקל תאפשר סבסוד מלא, צילום: עידן מילמן עו"ד אפי נוה. קנייה חודשית ב־1,800 שקל תאפשר סבסוד מלא | צילום: עידן מילמן עו"ד אפי נוה. קנייה חודשית ב־1,800 שקל תאפשר סבסוד מלא, צילום: עידן מילמן

לטענת עו"ד נוה, המועדון החדש לא ייאלץ את חברי הלשכה לרכוש או להזמין כרטיס אשראי חדש, וכל הפעולות יבוצעו באמצעות הכרטיס המגנטי שמנפיק המחוז: "כל חברי המחוז יקבלו בדואר כרטיס מגנטי ויוכלו לבצע באמצעותו את כל הרכישות הרגילות שלהם באלפי בתי עסק. החיובים יקושרו לכל כרטיס אשראי קיים שעורך הדין מחזיק בו", אמר נוה. לדבריו, "החידוש הגדול הוא צבירת הכסף במטרה לממן את דמי החבר. כל בית עסק בהסדר יסבסד אחוז מסוים מסכום הרכישה לטובת דמי החבר של עורכי הדין, ואלו יועברו לחשבון נאמנות על שמו של עורך הדין ויהיה ניתן לפדות אותם בסוף השנה".

הדרך לסבסוד מלא

דמי החבר השנתיים שגובה הלשכה עומדים על 1,130 שקל עבור עורכי דין בעלי ותק של חמש שנים ומעלה. עורכי דין צעירים יותר משלמים סכום נמוך יותר. לפי נוה, עו"ד שהוא או בן או בת זוגו יבצעו רכישות של כ־1,800 שקל ביחד לחודש, צפוי לקבל למעשה סבסוד מלא של דמי החבר, מפני שהסכום שיצטבר לטובתו בכל חודש בחשבון הנאמנות יעמוד על לפחות 100 שקל (כ־5.5% בממוצע).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות