אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דנקנר מגייס את אבא להשקיע 148 מיליון שקל

דנקנר מגייס את אבא להשקיע 148 מיליון שקל

אמבלייז ואלכסנדר גרנובסקי מעמידים לנוחי דנקנר הלוואה של 150 מיליון שקל לחמש שנים ובריבית של 4%–6% לצורך ההתמודדות על אי.די.בי. אביו של נוחי, יצחק דנקנר, יהיה חלק מהקבוצה ויקבל אופציה להשקעה של עד 148 מיליון שקל מתוך הההשקעה באי.די.בי

04.11.2013, 07:05 | גולן חזני

אמבלייז ואלכסנדר גרנובסקי מעמידים לנוחי דנקנר הלוואה של 150 מיליון שקל לחמש שנים ובריבית של 4%–6% לצורך ההתמודדות על אי.די.בי. אביו של נוחי, יצחק דנקנר, יהיה חלק מהקבוצה ויקבל אופציה להשקעה של עד 148 מיליון שקל מתוך הההשקעה באי.די.בי.

ההשקעה של אמבלייז ודנקנר תתבצע באמצעות חברה חדשה בשם גדב"א, אשר דנקנר יחזיק בה 30% ואמבלייז 70%. דנקנר אמור להחזיר את ההלוואה מדיבידנדים וממכירת מניות.

יצחק דנקנר, אביו של נוחי דנקנר יצחק דנקנר, אביו של נוחי דנקנר יצחק דנקנר, אביו של נוחי דנקנר

נץ בונדס התחייבה להזרים 65–120 מיליון שקל, וקבוצת אלון של משפחת נוימן תזרים עד 120 מיליון שקל. יצחק דנקנר קיבל כאמור אופציה להזרים עד 148 מיליון שקל. כל סכום שיחליטו השותפים של גרנובסקי ודנקנר שלא להכניס יוזרם על ידי גדב"א באמצעות כספים שיועמדו לרשותה מאמבלייז, והלוואות שתקבל תמורת שעבוד מניות אי.די.בי פתוח שברשותה.

דנקנר ימנה שני דירקטורים בחברה המשותפת ואמבלייז תמנה שלושה. דירקטוריון אי.די.בי ימנה על פי ההצעה של הקבוצה רוב לנציגי אמבלייז ובנוסף שני דירקטורים חיצוניים, דירקטור אחד בלתי תלוי, שני דירקטורים מטעם דנקנר, דירקטור אחד מנץ בונדס, דירקטור מטעם יצחק דנקנר ודירקטור מטעם קבוצת אלון.

הסיפור המעניין הוא זה של יצחק דנקנר: מתברר כי הוא העמיד לרשות הקבוצה את הסכום הגבוה ביותר, 51 מיליון שקל, בהפקדה של 70 מיליון שקל שנדרשה לבית המשפט וכתוצאה מכך קיבל אופציה לאחזקה של 10% ממניות הקבוצה באי.די.בי.

השמות מאחורי קבוצת נץ שמצוינים במסמך הם של טוני אלישע (15.8% בדילול מלא), שלמה אליה (10.5%), אברהם עזרן (12.1%), ז'אק אמויאל (15%) ומשה דימרי, מנכ"ל משרד הרווחה לשעבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות